ISS değiştirmenin pinge etkisi var mıdır?

whatsyourask

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün Türk Telekom sözleşmem bitti ve 16 Mbps ADSL kullanıyordum. Millenicom bağlayıp 35Mbps VDSL taktırdım fakat ping değerim değişmedi. Yine 20 ping alıyorum bu normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO da
turknette iken = 80-100 ms
türk telekom kullanıyorum şuan= 40 ms

Kullandığım paket GAMER PAKET olarak geçiyor.
Fakat yeni gelen müşterilere veriyorlarmış sanırım. 34/7 hız var.

Ping çok değişken bir şey. Çok farklı şeylere göre belirleniyor. O yüzden bir ISS'nin ADSL'i diğer ISS'nin VDSL'inden daha az ping değerine sabit olabiliyor.

Çokta kafaya takmamak lazım. Zaten çok farketmiyor ben 10 MS ping düşüşü almıştım 16/1 35/5 pakete geçtiğimde.

CS:GO da
turknette iken = 80-100 ms
türk telekom kullanıyorum şuan= 40 ms

Kullandığım paket GAMER PAKET olarak geçiyor.
Fakat yeni gelen müşterilere veriyorlarmış sanırım. 34/7 hız var.
Cs go girdiğim zaman sabit 80ping veriyor ve hiçbir şey değişmedi acaba altyapı mı sıkıntılı yoksa iss verdiği vaadi mi yerine getirmiyor.

TürkNet'te CSGO 35-40, Valorant 7 ping civarı alıyorum. Türk Telekom kullanırken çok daha yüksekti bu rakamlar ancak altyapı farklı tabi. Birisi VDSL birisi Fiber.

Hocam kusura bakma söylemeyi unuttum. Ben bu arada 40 msyi VDSL ile alıyorum. Zaten TT a geçmemin nedeni de vdsl kalitesi. Eğer siz vdsl kullandığınız halde öyleyse büyük ihtimalle tam verimi alamıyorsunuzdur. Sinyal gürültü seviyenizin de kaliteli olması lazım. Tam net hatırlamıyorum. Sanırım gürültü seviyesi 10dan az olursa iyi demek oluyor. Sinyal gürültü seviyenizi kullandığınız issnin sitesinden öğrenebilirisiniz (192.168.2.1 gibi). İşe hat değerlerinizi, altyapınızı ve santrale olan uzaklığınızı kontrol ettirmek ile başlarsanız sorunu daha net bulabilirsiniz.

Hocam kusura bakma söylemeyi unuttum. Ben bu arada 40 msyi VDSL ile alıyorum. Zaten TT a geçmemin nedeni de vdsl kalitesi. Eğer siz vdsl kullandığınız halde öyleyse büyük ihtimalle tam verimi alamıyorsunuzdur. Sinyal gürültü seviyenizin de kaliteli olması lazım. Tam net hatırlamıyorum. Sanırım gürültü seviyesi 10dan az olursa iyi demek oluyor. Sinyal gürültü seviyenizi kullandığınız issnin sitesinden öğrenebilirisiniz (192.168.2.1 gibi). İşe hat değerlerinizi, altyapınızı ve santrale olan uzaklığınızı kontrol ettirmek ile başlarsanız sorunu daha net bulabilirsiniz.
Bulunduğum bölgede altyapı eski adsl Max 16, VDSL 40 vardı daha yükseğini kaldırmıyormuş 35/6 lık aldım. Bugün taktırdık gelen adam kontrolleri yapıp taktı modem vardı diye istemedim, şimdi speedtest yapınca 20/4 alıyorum.
Hocam az önce baktım değerler böyle snr margin düşük galiba

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-06-20-00-51-41-284_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-06-20-00-51-41-284_com.android.chrome.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bulunduğum bölgede altyapı eski adsl Max 16, VDSL 40 vardı daha yükseğini kaldırmıyormuş 35/6 lık aldım. Bugün taktırdık gelen adam kontrolleri yapıp taktı modem vardı diye istemedim, şimdi speedtest yapınca 20/4 alıyorum.

Hocam az önce baktım değerler böyle snr margin düşük galiba
Buradaki değerleri iyi olup olmadığını internette ufak bi araştırma ile öğrenebilirsiniz. Ben 3 ay önce bakmıştım. Pek fazla hatırlamıyorum ama snr margin ve hat zayıflamasına bakmanız lazım. Birinin değeri yüksekse iyi. Diğerinin de düşükse iyi olması lazım. Ama hangisi olduğunu hatırlamıyorum maalesef.

Geri
Yukarı