İstanbul'da British Shorthair nereden sahiplenir?

Bu forumda gerçekten bir rahatsızlık var sanırım. Zaten asla bir kediye 1 TL bile vermem kendime konduramam. Zaten soruda sormuşum bu ücretli satılan türü nasıl ücretsiz bulabilirim diye. Veyahut soruyu okumadan neyse hocam teşekkürler cevabınız için.

Ayrı olarak ta aklımda Ankara kedisi de sahiplenmek var ama işte hem tüy dökme hemde etrafı dağıtmadan dolayı düşünüyorum şuan. Tür isteme sebebim huyundan dolayı iyi huylu olsun sokak kedisi olsun da işte hem ırkını hem huyunu bilemiyorsun.
Hocam bulunduğunuz ilin veya ilçenin kedi paylaşan instagvram adreslerine bakın, genelde sahiplendirme sayfaları çok fazla. Belki o cins kedileri bulabilirsiniz, biraz şans meselesi açıkçası.

Bu forumda gerçekten bir rahatsızlık var sanırım. Zaten asla bir kediye 1 TL bile vermem kendime konduramam. Zaten soruda sormuşum bu ücretli satılan türü nasıl ücretsiz bulabilirim diye. Veyahut soruyu okumadan neyse hocam teşekkürler cevabınız için.

Ayrı olarak ta aklımda Ankara kedisi de sahiplenmek var ama işte hem tüy dökme hemde etrafı dağıtmadan dolayı düşünüyorum şuan. Tür isteme sebebim huyundan dolayı iyi huylu olsun sokak kedisi olsun da işte hem ırkını hem huyunu bilemiyorsun.
Forumda rahatsızlık yok, Sizin gerçeklik algınızda rahatsızlık ola bilir ama.

1 - Bir kedi aldığın zaman emin ol yıllık faturaların masrafının yarısı kadar masrafın oluyor, Aşı, Mama, Kum, Hastalık durumları vs vs.
* Cins kediler daha çok hasta oluyor.

2 - Bu türü genelde çocuklar istiyor yani kolay kolay kimse başka birine vermiyor, Tüy dökmemesi ve tüylerinin çok güzel olması büyük bir etken.

3 - (2. cevabıma ithafen yazıyorum) Siz 3500 TL kendi eliniz ile kadar sokakta bulma ihtimaliniz var, Barınaklarda deneye bilirsiniz şansınızı ama olumlu sonuç alma ihtimaliniz az.

4 - Kedilerin kişilikleri var ister inanın ister inanmayın, Benim kedim ben evde ailemle tartıştığım zaman beni koruyor (kendince), Misafir çocukları gelir oyun amaçlı kavga ederiz o zamanda kedim misafir çocuklarına uyarı amaçlı ısırıp pati atar kendisi :)

Tüy dökme olayı mama ile alakalı bence bende tekir var kaliteli mama ile beslendiği için tüyü dökülmüyor hiç.

Geri
Yukarı