İstanbul'daki depremi siz de hissettiniz mi?

Alışmadık mı artık depremlere? Zaten depremin babası bekleniyor, yapacak bir şey yok. Yahu adamlar 9 şiddetinde depremde evlerinde çıkmaya tenezzül etmiyor biz 3-4 şiddetinde ki depremde acaba yıkılır mı, bina zarar gördü mü diye düşünüyoruz. Söylenecek söz bulamıyorum cidden. Bu kadar değersiz işte insan hayatı bizde.

Alışmadık mı artık depremlere? Zaten depremin babası bekleniyor, yapacak bir şey yok. Yahu adamlar 9 şiddetinde depremde evlerinde çıkmaya tenezzül etmiyor biz 3-4 şiddetinde ki depremde acaba yıkılır mı, bina zarar gördü mü diye düşünüyoruz. Söylenecek söz bulamıyorum cidden. Bu kadar değersiz işte insan hayatı bizde.
Sürekli deprem yaşayan bir ülke olmadığımız için önlemler alınmıyor. Yaşansa da küçük çaplı oluyor. Bahsettiğiniz yerlerde sürekli olduğu için ona göre önlemler alınıyor.

İlla başa gelmesi gerek. Bu kadar vurdumduymaz başka bir ülke yoktur. Kağıt gibi evler yapıyorlar, insanlar bu yüzden hafif deprem bile olsa korkuyor. 99 depreminden ders çıkarılmadı. O günü yaşayan biri olarak ufak çaplı depremler ninni gibi geliyor. Facia gibi bir gündü.

Akıllanmayacak bu ülke. Başımıza gelen her şeyi hak ediyoruz. Gerçi 20 yıldır ülkeyi ben yönetmiyorum ama neyse... Kurunun yanında yaşta yanıyor.

@Negan Smith 'in attıklarına göre, bu deprem beklenen büyük depremi tetikleyebilir. Aynı hattalar. Allah korusun diyorum. Elazığ'ımda yaşadım, umarım orada olmaz.
Kesin bir zamanı olmamakla birlikte, 10 ila 20 sene içerisinde olacağını söylüyorlar çoğu yerde. Onun habercisi midir, bilemiyorum fakat umarım olmaz veya düşük hasarla atlatılır.
Anlattıkları şey büyük bir felaket, ülkeyi çok kötü etkiler.

Geri
Yukarı