İstatistik ve bilgisayar bilimleri okurken yazılıma vakit ayrılabilir mi?

JanerKabardey

Hectopat
Katılım
31 Ekim 2018
Mesajlar
161
Çözümler
2
Arkadaşlar bu bölümde okurken yazılıma gerekli vakit ayırabilir miyiz? Sayısal derslerin yoğunluğundan ötürü soruyorum? Ve bu bölümde okuyan birileri varsa aydınlatabilir mi kapsamlı bir şekilde?
 
Ben de istatistik okuyorum. Dersler aşağı yukarı aynı. 2. dönem ve 2. sınıfta yazılım dersi göreceğiz zaten. Ama bildiğim kadarıyla çok az. Sizde bilgisayar geçtiği için seçmeli derslerle ders sayısını arttırabilirsiniz.

Ama kendi çalışmamız ile vakit kalır mı bilemiyorum. Bu bölümü okuyanlar zorluğundan şikayetçi. İstatistik okuyan @BerkayZ87 hocam da size yardımcı olabilir dersler hakkında.
 
Ben bu bölümde okuyorum. Bölüm derslerinde zaten yazılım dersleri var. İlk sene VBNET var, 2. sene C# var, 3. sene PHP.NET vs. gibi şeyler var. Kısacası çoğu yazılım var bölümün içerisinde. Yani okuldaki dersler zaten seni yazılımın içerisinde tutuyor.
 
Ben bu bölümde okuyorum. Bölüm derslerinde zaten yazılım dersleri var. İlk sene vb.NET var, 2. sene C# var, 3. sene PHP.NET vs. gibi şeyler var. Kısacası çoğu yazılım var bölümün içerisinde. Yani okuldaki dersler zaten seni yazılımın içerisinde tutuyor.

Hocam tercih etmeyi düşünüyorum da istatistik ve bilgisayar bilimleri okuyorsunuz değil mi?
Yazılımcı olmak istiyorum bu bölüm buna uygun mudur?
Eğer mezun olduysanız ne iş yapıyorsunuz?
Hangi üniversite de okudunuz?

Matematik ve bilgisayar bilimleri de okuma şansım var sizce hangisini tercih etmeliyim?
 
@ACExACE 4. sinifim henuz mezun olmadim. Bilecik'teki Istatistik ve Bilgisayar Bilimleri hakkinda konusmam gerekirse Istatistik tarafi daha agir basiyor. Yazilim kismi var lakin yeterli degil. Zaten bolumde hoca eksigi var, ilk mezunlar biz olacagiz, henuz yeni sayilir. Bilgisayar hevesiyle gelirsen umdugunu bulamayabilirsin.
 
@ACExACE 4. sinifim henuz mezun olmadim. Bilecik'teki ıstatistik ve bilgisayar bilimleri hakkinda konusmam gerekirse ıstatistik tarafi daha agir basiyor. Yazilim kısmı var lakin yeterli degil. Zaten Bolu'mde hoca eksigi var, ilk mezunlar biz olacagiz, henuz yeni sayilir. Bilgisayar hevesiyle gelirsen umdugunu bulamayabilirsin.

Peki mezun olunca ne yapmayı düşünüyorsunuz?
 
Peki mezun olunca ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Henuz onu dusunmedim :D Ama is alani epey genis. Kariyer.net gibi sitelerden bakabilirsin. Veri Madenciligi gibi dersleri kapsadigi icin Veri Bilimciligine (Data Scientist) de goz kirpiyorsun. Gunumuzde en degerli sayilabilecek alanlardan birisi.
 

Yeni konular

Geri
Yukarı