İstediğim zaman numaralı gözlük alabilir miyim?

Ne zamandan beri böyle? Benimkilerde öyle birşey olmadı çünkü.
Hocam o dediğiniz SGK'nın karşılaması için bildiğim kadarıyla. O süreyi geçerse devlet karşılamıyor ancak zaten karşıladıkları da 40 TL civarı bir şey.
Hocam açıkçası geçen sene doktora gittikten sonra, 1 hafta işim vardı gözlükçüye uğrayamamıştım. 7 gün sonra gittiğimde günü dolmuş bunun dedi işleme sokmadı. 7-8 optik gezdim durum bu şekildeydi, ben de en son tekrar gittim doktora. SGK falan da istememiştim bilmiyorum nasıl oluyor ben direkt parasını ödüyorum.

Arkadaşlar güncelleme yapayayım ileride bu tip düşünceleriniz olursa buradan anlayabilirsiniz. Optikçiye gittim elimdeki reçete ile ve sordum. Optikçi elimdeki reçetenin makine ölçümleri olduğunu söyleyince jeton düştü, bunları makine ölçmüştü. Bana doktor sadece kod vermişti. Optikçi onları bulabilirseniz, süresi önemli değil her zaman yaparız dedi. Eve gelince bulamayacağımı biliyordum ancak ciddi şekilde dünyanın en iyi sistemi olan e-Devlet üzerinde reçete bilgileri yer alıyormuş. PDF'ini aldım. Akşamüstü üşenmezsem tekrar gideceğim. Ayrıca 1.25 miyop ve astigmat sandığım göz derecelerim, doktorun reçetesinde 0.75 miyop ve sadece sol gözde 0.50 astigmat olarak gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı