İşten ayrılmak

Teurastaja.

Kilopat
2 tane iş yerine girdim. Benden önceki çalışanlardan daha iyi iş yaptığım halde iki yerden de performans düşüklüğü nedeniyle 5 günün sonunda maaşımı verip çıkarttılar. İş bulması zor olduğu gibi iş bulsak da böyle oluyor. İkinci yere girebilmek için iki doz aşı oldum ikinci aşıyı olduğumda ertesi gün kalbime ağrı girdi bir gün boyunca hastanede yattım. Psikolojimi bozdular.

Türk işletmeleri böyle. 1 kişilik maaş verip 3 kişilik performans bekliyor çalışanlarından.
Mola yok, dinlenme yok, 12 saat çalış, mesai ücreti yok. Çoğu böyle.

Bunca çalışmaya asgari ücreti bile mırın kırın ederek veriyorlar.
Biz yıllardır çalıştık hocam birkaç aylık maaşlarımız ve tazminatlarımızı da vermeden topluca çıkarttılar. Dava açtık yıllarca sürdü iş mahkemesi sonrasında icra takibi vs. bir sürü de masraf ödedik. Sonuç 0. Adamlar şirketi kapattı üzerinde de pek bir mal bırakmayıp gittiler. Patronların durumu olmasa anlarım da adamlar zengindi. Buna rağmen tazminat ve maaşları ödememek işlerine geldi. Sistem de onlara yardım etti. Hem işveren tarafından mağdur olduk hem de hakkımızı arayalım derken yargıda bizi mağdur ettiler kısacası.
2 tane iş yerine girdim. Benden önceki çalışanlardan daha iyi iş yaptığım halde iki yerden de performans düşüklüğü nedeniyle 5 günün sonunda maaşımı verip çıkarttılar. İş bulması zor olduğu gibi iş bulsak da böyle oluyor. İkinci yere girebilmek için iki doz aşı oldum ikinci aşıyı olduğumda ertesi gün kalbime ağrı girdi bir gün boyunca hastanede yattım. Psikolojimi bozdular.
Biontech mi olmuştun?

Yeni konular

Geri
Yukarı