İsviçre veya Almanya iltica şartları nedir?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
İsviçre veya almanya'ya iltica etmek için nasıl bir şartlar gerektirir, kanıt vs isterler mi, ve evli olarak turist vizesi alıp aile ilticası yapabilirmiyiz?

İsviçre veya Almanya'ya iltica etmek için nasıl bir şartlar gerektirir, kanıt vs isterler mi, ve evli olarak turist vizesi alıp aile ilticası yapabilir miyiz?

Yapamazsınız.

5 yıl çalışıp verginizin ödenmiş olması e 1 yıl içerisinde en az 6 ay 1 gün ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.
Evli olduğunuz kişi EU vatandaşı ise, iş değişir tabikir.

Turist vizesi ile iltica edip vide sürenizden fazla orada kaldığınızda çok büyük sıkıntılar çıkacaktır karşınıza.

Yapamazsınız.

5 yıl çalışıp verginizin ödenmiş olması e 1 yıl içerisinde en az 6 ay 1 gün ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.
Evli olduğunuz kişi EU vatandaşı ise, iş değişir tabikir.

Turist vizesi ile iltica edip vide sürenizden fazla orada kaldığınızda çok büyük sıkıntılar çıkacaktır karşınıza.

Bu durum TR' de mi gitmeyi düşündüğümüz yerler için mi geçerli?

Bu durum TR'de mi gitmeyi düşündüğümüz yerler için mi geçerli?

Almanya için geçerli.

Alman ile evlenirseniz direk gidersiniz ya da bir alman şirketi anlaşıp size iş vizesi çıkartırlarsa direk gidersiniz, 12 ay sonra da ailenizi yanınıza alabilirsiniz.

Niye iltica ediyorsunuz ki girin ausbildung a maaşı ilk başta düşük ama ek iş yapar 2-3 sene sabredersiniz bir meslek sahibi olursunuz.

Niye iltica ediyorsunuz ki girin ausbildung a maaşı ilk başta düşük ama ek iş yapar 2-3 sene sabredersiniz bir meslek sahibi olursunuz.
Bu konuyu biraz daha acabilirmisiniz rica etsem, detayları ile nasıl bir süreç işliyor?

Almanya için geçerli.

Alman ile evlenirseniz direk gidersiniz ya da bir alman şirketi anlaşıp size iş vizesi çıkartırlarsa direk gidersiniz, 12 ay sonra da ailenizi yanınıza alabilirsiniz.
Burada,TR evlenmeyi düşündüğüm birisi hayatım da, onunla birlikte gidip iltica etmek istiyorum, bu sürecte bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

Bu konuyu biraz daha acabilir misiniz rica etsem, detayları ile nasıl bir süreç işliyor?

Burada, TR evlenmeyi düşündüğüm birisi hayatım da, onunla birlikte gidip iltica etmek istiyorum, bu sürecte bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz rica etsem

Internete bolca kaynak var ustam.

Hocam öncelikle neden iltica etmek istiyorsunuz ve bunun için bir sebebiniz var mı?
Ayrıca Almanya hakkında pek fazla bilgim yok ama İsviçre'de oturma izni almak maalesef pek kolay değil.

Geri
Yukarı