İtemsatış üzerinde dolandırıldım

Hiçbir şikayette bulunamaz. Zaten satın alırken bütün sorumluluğun kendine ait olduğunu kabul ediyor. Ayrıca yasal olmayan bir durumu nasıl şikayet edecek? :D
Hesap alım-satımını devlet değil Riot yasaklamış durumda bu yüzden yasal değil demek mantıklı değil. Bu ürünü bana vermedi ve paramı aldı diyerek şikayet etmesi zor değil, ayrıca şikayetten bir şey çıkması önemli değil davaya gitmeden önce mutlaka ifadeye çağırılacak, ondan sonra şikayetini geri çeker davayla falan uğraşmaz.

Son madde öylesine konmamış.
1649458291550.png

Hesap alım-satımını devlet değil Riot yasaklamış durumda bu yüzden yasal değil demek mantıklı değil. Bu ürünü bana vermedi ve paramı aldı diyerek şikayet etmesi zor değil, ayrıca şikayetten bir şey çıkması önemli değil davaya gitmeden önce mutlaka ifadeye çağırılacak, ondan sonra şikayetini geri çeker davayla falan uğraşmaz.

Son madde öylesine konmamış.
Eki Görüntüle 1353801
Her sitede bu madde yazar. Geçmiş dava dosyalarına bakarsan kaç senede bilgi aldıklarını görürsün. Bu sistem maalesef çok geç işliyor. O zamana Valorant diye bir oyunun bilinirliği azalır. :D

İşlem tamamlanmadan işlemi onaylamak sizin suçunuz. Büyük ihtimalle sizin mailinizin aynısı açıp sizi dolandırdı.

Şimdi satıcı desteğe yazmış adam hesabı verdi, bende dolandırdı sandım ama iyi adam çıktı.

İtemsatış sorun çıkarsa ne kadar onaylamış olursa olsun, önce yardımcı olun mesajı atıyor, sonra hakkınızda şikayet talebi oluşturacağız diye mesaj atıyor satıcıya. Onu gören satıcı korkar verir bence.

Yasal haklarını arayabilirsin. Birisi PUBG Mobile oyununda hesap satışında dolandıranı dava etmiş ve dolandıran kişiye para cezası verilmiş. Bir de siciline işlemiş sanırsam.

Cimer üzerinden emniyete şikayet ettim, satıcı ilana ilk mail yazmış fakat ilk mail çıkmadı hesap 24 saat geçmeden farklı ip den girildiği için community ban yedi. Mağazası da isveç üzerineydi. Satıcı hiçbirini belirtmedi 950 tl dolandırıldım. İtemsatış satıcıyı haklı buldu sorsaydınız ilk mail mi diye diyorlar. İlanda ilk mail yazdıktan sonra neden sorayım? Sizce ne sonuç çıkar cimer emniyetten?

Yasal haklarını arayabilirsin. Birisi PUBG Mobile oyununda hesap satışında dolandıranı dava etmiş ve dolandıran kişiye para cezası verilmiş. Bir de siciline işlemiş sanırsam.
Bedavaya dava açılabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı