İtopya DADG2 sistem alınır mı?

Bu tarz firmaların hazırladığı sistemler en fazla 100-200 lira daha ucuza geliyor. Onun dışında sistem bileşenlerini en alt seviyede tutmaları, yaşanacak herhangi bir performans sorununu da beraberinde getiriyor. Ben işlemci harici tüm parçalarımı HB sitesinden günlük indirimle baya ucuza mal ederek satın aldım. Montajını istediğim gibi kabloları saklayarak güzelce monte ettim. Çoğu arkadaşımın aldığı hazır sistemde kablolama berbat denecek seviyedeydi. İşçilik oldukça düşük, çünkü hızla günde belki 20-30 sistem toplanıyor. Benden size tavsiye; iyice araştırarak kronik sorunu olmayan iyi bileşenlerden kendiniz toplayın. Zaten Youtube'da oldukça fazla montaj rehberi var. Hem kendi sistemini toplamak ayrı bir keyif :)
Ara sıra HB sitesine göz gezdirin. Ben MSİ 2080 Tİ Ventus GP'yi 7200 liraya aldım 1 hafta önce :)

Edit: Herhangi bir sistem bileşeni arıza yaptığında ya da arızalı olduğu düşünüldüğü takdirde kendilerine ulaşmak hayli zor ve meşakkatli.

DADG2'yi aldım ben alalı 1-2 hafta oldu aldığımda görüntü gelmedi, ekran kartını 2-3 kez sök çıkar yaptıktan sonra aklıma kabloyu değiştirmek geldi, kabloyu değiştim yine gelmedi, bilgisayarı tv ye bağladım ve görüntü geldi, tvdeyken güncellemelerini yapıp ekran kartı driverini yükledim ve görüntü geldi, eğer bilgisayarınıza işletim sistemi kurup ve driverlerini yüklemeden yolladılarsa yani işletim sistemi kurulu değilse görüntü gelmiyor, bu sony vaio laptopumdada yaşanmıştı, format atmıştım görüntü harici ekrana gelmiyordu.

müşteri hizmetleri itopyanın berbat ama çok sipariş alıyorlar onlarıda anlamak lazım.
onun haricinde yakınsan git yüz yüze görüş al derim.
Monitörde görüntü gelmeyip televizyonda nasıl geliyor ? Ne farkı var ki ikisindede sonuç olarak işletim sistemi yüklü değildi.

"UBER sistem" çok daha mantıklı ve kaliteli ürün/hizmet olarak. Geçtiğimiz günlerde arkadaşım aldı ilk ayarlarını biz yaptık şuan çok da güzel oynuyor. Bütçesine uygun 75 Hz bir monitör aldı hatta.

UBER sistem aldım. Her parçasını seçebiliyorsun zaten. Hepsinin garantisi paketleme zamanında başlamış. İkinci el veya dandik diye bir şey yok. Birileri ya ön yargıyla ya da kötü niyetle böyle yorumlar yapıyor. Kablolama çok iyi. Olabilecek en iyi şekilde kabloları gizlemişler ve fazla kabloları PSU'nun boşluk kısmına kablo bağıyla bağlayarak gizlemişler.

İade ve değişim nasıl olur bilemem ama test edilip gönderilen bir sistemde kaç kişiye sorunlu sistem gidebilir?

O konuda bir fikrim yok sanırım TV driver istemiyor.
Driver ile yakından uzaktan alakası yok o zaman bütün itopyadan sistem montaj hizmeti isteyenlerde görüntü gelmeyecek illa 48 tl verip driver kurduracaklar.Lütfen yanlış bilgilendirme yapmıyalım o sizin şansınıza gelen birşey monitöre yanlış bağlamışsınızdır görüntü gelmemiştir tvde görüntü gelmiştir.

Driver ile yakından uzaktan alakası yok o zaman bütün itopyadan sistem montaj hizmeti isteyenlerde görüntü gelmeyecek illa 48 tl verip driver kurduracaklar.Lütfen yanlış bilgilendirme yapmıyalım o sizin şansınıza gelen birşey monitöre yanlış bağlamışsınızdır görüntü gelmemiştir tvde görüntü gelmiştir.
Yanlış bağlanacak bir durum yok altı üstü bir HDMI kablosu ve 2 kablo ile testi yapıldı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı