İtopya depolama alanı yükseltmesini yapar mı?

Kxfir

Hectopat
Arkadaşlar ben İtopya'dan geçenlerde 3300 TL'ye Donanım Arşivi V4 adlı bilgisayarı aldım. Bilgisayar gayet yeterli sadece RAM'i yetersizdi onu ayardan 8'den 16'ya çıkardım. Benim için 16 ideal 8 biraz az gibiydi fakat depolama alanı klasik e-spor tarzı oyunları oynayanlar için yapılmış ve içine sadece 480 GB bir SSD atılmış. Bu çok yetersiz geliyor ben Ark Survival: 170 GB / GTA 5: 90 GB / Destiny 2: 80 90 GB arası / gibi büyük oyunları oynayan birisiyim ve depolama alanı yetersiz geliyor ve upgrade edeceğim. Fakat korkum şu ben bu montajı nerede yaptırabilirim? İtopya'ya söylesem montajı yaparlar mı 1 TB harddisk takmayı düşünüyorum yardımcı olursanız teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul mağazası açık olsa ve gidebilme şansın olsaydı işlem basitti ama eğer böyle bir şansın yoksa kargo ile gönderip İtopya'dan depolama satın alman gerekiyor bu da biraz uğraştırıcı ve kargoda biraz tehlikeli. Alıp kendin takabilirsin çok zor bir işlem değil.

Hocam yapacağınız iş çok basit. İlk önce HDD'yi kızaklara yerleştirin. Daha sonra Anakartınızdan SATA 2 adlı kablonun bir ucunu anakarta, bir ucunu HDD'ye bağlayın. Daha sonra güç kaynağınızdan çıkan geniş yapılı SATA kablosunu da bağladınız mı tamamdır. Bence kasanın gidip gelmesine hiç gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…