İtopya Efsane Cuma'dan 12100f ve RTX 3060 sistem alınır mı?

Önce okuduğunu anlamasını öğren. Çekirdek gücü diyorum, çekirdek gücü! Oyun için önemli olan çekirdek gücüdür, 12100F tek çekirdek gücünde şu an 5600X'ten çok geri kalmaz.

Alternatif sistem: ALPHA-ONE/Intel Core i5 12400F/ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/GAMING BILGISAYAR |ITOPYA.COM

Tek çekirdek ve AAA oyunlar hayalperest kardeşim benim yaşın kaç acaba senin 2008'den beri bu konuların içindeyim ben terbiyeni de takın.

Etrafı karıştırma gibi bir üslup sana yakışır kardeşim, ben bütçesini biraz aşarsa 5600 al dedim 6 çekirdek her zaman kendini gösterir 2 tane eski oyun ile video paylaşmam gerçeği yansıtmaz. Ben bunu benim R5 3600X de rahat alıyorum!
2 tane eski oyun derken? BF2042 Multiplayer, CS:GO, Valorant bunları özellikle seçtim. İşlemci ağırlıklı oyunlar. 12100F darboğaz yapacak mı diye bakmak için güzel örnekler. 4/8 RTX 3060 için oyunlarda bir sorun yaratacak olsaydı BF 2042'de yaratırdı. Rastgele "eski" oyunlar değil. Darboğaz testi nasıl yapılıyor bilmiyor musun?

Ama tamam i3 12100 güzel 12.nesil iyi bir CPU ama ben ileriyi düşünerek söyledim.
İleriyi düşünerek söyledin demek. O zaman kendini ifade etme konusunda çalışma yapmanı öneririm. Bir sefer darboğaz olur 4/8 işlemci olmaz dedin. Bir sefer Forza ve GTA için önermiyorum dedin. Şimdi de gelecek için önerdim diyorsun. Halbuki arkadaş ileride ekran kartı değişeceğini VS. de yazmamış.

R5 5600 6/12 bir işlemci. Dediğin gibi daha güçlü olabilir bakmadım. 13K'da da daha F/P sistemler olabilir ona da bakmadım. Ama mevzuyu darboğaz diye başlatıp değişik değişik mesajlar yazıp buraya getiren sensin.

Tek çekirdek ve AAA oyunlar hayalperest kardeşim benim yaşın kaç acaba senin 2008'den beri bu konuların içindeyim ben terbiyeni de takın.
Darboğaz asıl AAA oyunlarda sorun olmaz çünkü grafik ağırlıklı oyunlar bunlar. 2. sefer yazıyorum bunu. Bazı istisnalar hariç.

Ciddiye alınacak birisi değilsin, tamamen zaman kaybısın, 2008'den beri bir şey öğrenememiş kişiye bu saatten sonra kim ne anlatsa kafası almaz. Diğer arkadaşlar boşuna laf anlatmaya çalışıyorlar. Bu sistemde darboğaz olmaz o kadar.

Ciddiye alınacak birisi değilsin, tamamen zaman kaybısın, 2008'den beri bir şey öğrenememiş kişiye bu saatten sonra kim ne anlatsa kafası almaz. Diğer arkadaşlar boşuna laf anlatmaya çalışıyorlar. Bu sistemde darboğaz olmaz o kadar.

Teknik bilgim yok diyemedin de afferim sana kibir abidesi 😂

Kardeşim oyun için yazıyoruz zaten bu arkadaş zaten; AutoCAD 3DS Max SketchUp vs kullanmayacak, öyle olsa da bu bütçeleri biraz artırıp Ryzen 5 5600'e yönelmesi lazım çoklu çekirdek isterler ama yine de iş görürdü. Ayrıca 400-500FPS lafın gelişidir umarım.

60 100fpsler civarında işlemci darboğaz olmayacaktır o civarlarda zaten ekran kartı belirliyor maksimumu. Ama bütün ayarları en düşüğe çekeyim valoda 400fps 360hz monitörle oynayayım denirse gerekebilir. Dediğim gibi gündelik kullanıcı için i3 biçilmiş kaftan.

Yeni konular

Geri
Yukarı