Çözüldü İtopya kutusu açılmış RX 6500 XT ekran kartını iade alır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

supremacyjk

Centipat
Daha fazla  
İtopya'dan 12.04.2022 tarihinde 4000TL'ye RX6500 XT ekran kartı satın aldım. Kutusundan çıkarıp 1 gün civarı kullandım. Performans olarak memnun etmedi sizce İtopya kutusu açılmış kartı geri alır mı? (zaten kutusunda bant yoktu fakat statik poşetteki yapışkanı açıp çıkardım.) Daha önceden tecrübesi olanlar yazabilirse sevinirim boşuna göndermek istemiyorum.

Çözüm
Cevaplar için teşekkürler. Daha önceden bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar da yazabilirse çok sevinirim.
Ürünün kutusu bana yırtık gelmişti fakat üstünde bir kutu daha olduğu için kargoyu teslim alırken yırtığı göremedim. Yırtık kutulu ürün gönderirken çok rahatlar. Gerçekten profesyonel sanal dolandırıcı gibi bişey :)

Verilen Cevap : Öncelikle bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Ürün tarafınıza geldiği zaman, ürünün kutusunda bir hasar, bir yırtık ya da göçük olduğunu gördüğünüz zaman, ürünü kabul etmemeniz gerekmektedir.

Ürünün kutusunu yırtık olarak görüp açtığınız takdirde, ürünün mesuliyetini kabul etmiş sayılmaktasınız.

Bu sebepten dolayı iade kapsamında ürünü maalesef gönderememektesiniz.

üstüne ürün hala kargoda gözüküyor iade kodu alamıyorum dedim siteden iade talebi açabilirsiniz diyor :) şaka gibi firma
THH Yolu gözükmüş hocam. 14 Gün koşulsuz şartsız iade hakkınız olduğu kanunen doğru ama bu tür firmalar kanunları takmıyor, istediği gibi at koşturuyor.
Amazondan alsaydın keşke iade edebilirdin
msi modelinin görüntüsü hoş diye en ucuz itopyada vardı ://
İtopya'nın her şeye bir bahanesi vardır. Kulaklığı hijyen ürünü der, mousepad'e de hakeza. Ayrıca, her ürünü açıp (gerçekten hijyen ürünü olan ürünler hariç) internetten aldığınız taktirde 14 gün süresince deneyip-kullanıp mevzuatlar çerçevesinde iade etme hakkınız vardır. Ancak İtopya iade almamak için elinden geleni ardına koymaz. Memnun değilseniz sırf süreç uzayacak diye üşenmeyin derim.
maalesef hocam hala itopyayı savunanlar var bu çok üzücü

Tamamdır kardeşim benim seni üzmeyeyim İtopya'dan sipariş verirken üstüne başka kutu geldiğini galiba bilmiyorsun yaşın küçüktür vs. bozmayayım. Cevap bile vermiyorum dediklerini 10 kere cevapladım.
Yaşım 29 kardeşim 14 yıldır pc toplarım amazon global'den tutta, newegg, yurt içi mağazalara kadar bir sürü siparişim, pc toplamışlığım var. itopya'yı da biliyorum nasıl gönderdiklerini de biliyorum. O yüzden bu lafları çok gördüm yanlış anlama

Çok açık net söylüyorum halen kimse cevap vermedi ısrar ediyorum şu şartlarda bir ürün sana gelse ne yaparsın kullanılmış iade edilmiş..... kimse cevap vermiyor çünkü herkes biliyor ne yapacağını hemen iade süreci başlat forumlara rezalet konusu aç herkes kendi bakış açısından bakıyor bir de diğer taraftan bak deyince sus pus empati kur satıcı sen ol mesela ne düşünürdün.

Sonra TR'de satıcılar niye böyle işte bu yüzden............

Ne İtopya ne de Amazon'da çalışıyorum hatta İtopya'yı bayağı bir gömmüşlüğüm vardır sipariş problemleri kargo süreçlerinden ötürü. Ben gerçekleri söylüyorum böyle diyenler için elektronik ürünlerde açılmış kullanılmış ürün gönderirlerse ne demek istediğimi anlarsınız. İşinize geldiği gibi görüyorsunuz.

Ben şunu diyorum kardeşim bu ürünleri nasıl satacak bu firmalar en basit sen kabul eder misin bir sipariş verdin ekran kartı aldın sana kullanılmış iade edilmiş jelatinleri çıkarılmış ürün gönderdiler kabul eder misin etmez misin?

Ben söyleyeyim saniyesine şikayet var, buralara konular açmayı başlarsın değil mi?
Bu ürünler sıfır diye satış yapıyorsan uyacaksın, iade edilen ürünü ya üretici firmaya yollayacaksın, ya mağazada eriteceksin ya da outlet olarak satacaksın ya da satış yapmacaksın.
İtopyanın bana kutusu yırtık bi şekilde yollaması dışında hiçbir sorun yok (; madem bu kadar titizler kapalı kutu yollama konusunda kutuyu kargoda kuşlar ısırarak yırttı galiba. Bence daha fazla üzmeyelim birbirimizi
Arkadaşlar son durum itopyayla görüştüm telefonda açık açık yırtık gelen kutudan müşteri sorumludur diyorlar. İade alamayız diyor. Konu kutusu açılmış üründü kendilerinin yırtık gönderdiği kutuyu da problem ediyorlar şaka gibi :) kutusunu açmamış olsam bile iade almayacak
İnternetten gübre siparişi bile versen kutuyu açarken video alacaksın, İtopya'nın sorunlu bir mağaza olduğu kaç kere söylendi burada. Yasal olarak haklı olman, başının ağrımayacağı anlamına gelmez; iki tarafta sonun kadar gidecek.
Çok açık net söylüyorum halen kimse cevap vermedi ısrar ediyorum şu şartlarda bir ürün sana gelse ne yaparsın kullanılmış iade edilmiş..... kimse cevap vermiyor çünkü herkes biliyor ne yapacağını hemen iade süreci başlat forumlara rezalet konusu herkes kendi bakış açısından bakıyor bir de diğer taraftan bak deyince sus pus

Sonra TR'de satıcılar niye böyle işte bu yüzden............
Hayatımda yaşamadım böyle bir şey, dediğim gibi her şeyi kanıtlandıracaksın. İade ederim tabi, satıcının zararından bana ne?

Bu ürünler sıfır diye satış yapıyorsan uyacaksın, iade edilen ürünü ya üretici firmaya yollayacaksın, ya mağazada eriteceksin ya da outlet olarak satacaksın ya da satış yapmacaksın.

İnternetten gübre siparişi bile versen kutuyu açarken video alacaksın, İtopya'nın sorunlu bir mağaza olduğu kaç kere söylendi burada. Yasal olarak haklı olman, başının ağrımayacağı anlamına gelmez; iki tarafta sonun kadar gidecek.

Hayatımda yaşamadım böyle bir şey, dediğim gibi her şeyi kanıtlandıracaksın. İade ederim tabi, satıcının zararından bana ne?
Üründe problem yoksa ne diye firmaya gidiyor firma veya distribütör demez mi bunu neden bana gönderdiniz diye, üründe problem olsa orası ayrı.

Mağazada eritmek derken ne kastettiğinizi anlamadım.

Outlet konusuna katılıyorum normalde olması gereken o ama firmalar yada dist. buna pek yanaşmıyor galiba daha doğrusu çok düşüğe satmaya, bu biraz ülkenin ekonomisi ve gelişmişliği ile de alakalı keza amazon.us ve uk böyle durumlarda outlet olarak satmışlığı var biliyorum perakende fiyatından daha uyguna satıyor ve ürünün durumunu açıkca yazıyor kutusu açılmış güvenlik bandı yırtık kartta problem yok diye

Üründe problem yoksa ne diye firmaya gidiyor firma veya distribütör demez mi bunu neden bana gönderdiniz diye, üründe problem olsa orası ayrı.
14 gün koşulsuz iade hakkın var, sorsa ne olacak? Kanundan üstün olduğunu iddia ediyorsa bu firmalar teröristen farkı yoktur.
Mağazada eritmek derken ne kastettiğinizi anlamadım.
Kim kaparsa misali, etik değil. Aynı şekilde hazır sistemlerde bir silah.

msi modelinin görüntüsü hoş diye en ucuz itopyada vardı ://

maalesef hocam hala itopyayı savunanlar var bu çok üzü

14 gün koşulsuz iade hakkın var, sorsa ne olacak? Kanundan üstün olduğunu iddia ediyorsa bu firmalar teröristen farkı yoktur.

Kim kaparsa misali, etik değil. Aynı şekilde hazır sistemlerde bir silah.
bu arkadaş yüzünden forumdan ban yiyiyordum yani cevap vermeye değmez açıkçası ben bıraktım hocam. itopya çalışanı muhtemelen

Geri
Yukarı