İyi bir Discord botu nasıl yapılır?

Ben kod kopyalarım dersen açıp githubtan forklayıp adını yazabilirsin.

Ben gerçekten bot yapmak istiyorum diyorsan JavaScript kullan şunu yap diyemeyiz. Bu sizi kod kopyalamaya yöneltir. Siz programlamanın temel mantığını bilmeden, algoritma kuramadan istediğiniz şeyi yapmaya çalışırsanız sürekli bir hatayla karşılaşırsınız ve bu hataları çözemezsiniz.

Unutmayın. Program yapmak kolaydır. Sürdürülebilir, yeniliğe açık, sanatına uygun kodlamak zordur. Asıl marifet budur.

Ben kod kopyalarım dersen açıp GitHub'tan forklayıp adını yazabilirsin.

Ben gerçekten bot yapmak istiyorum diyorsan JavaScript kullan şunu yap diyemeyiz. Bu sizi kod kopyalamaya yöneltir. Siz programlamanın temel mantığını bilmeden, algoritma kuramadan istediğiniz şeyi yapmaya çalışırsanız sürekli bir hatayla karşılaşırsınız ve bu hataları çözemezsiniz.

Unutmayın. Program yapmak kolaydır. Sürdürülebilir, yeniliğe açık, sanatına uygun kodlamak zordur. Asıl marifet budur.

Kod çalmak kopyalamak hazır kod kullanmak yasak ve suçtur bu arada.

İstediğin bir dille yazabilirsin, neredeyse tüm dillerin libraryisi var. Ben C# ile dsharpplus kullanıyorum ve CAPTCHA doğrulamalı bot yazıyorum guvenlik botu da denebilir. İyi olmasını kendin belirleyeceksin bota göre değişir. Örneğin güvenlik botu yazıyorsan komutları basit, sunucu sahibine loglari gösterebilen - dinamik bir bot olmalı. Bunun dışında botlarda shard sisteminizde ogrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı