İzlediğim filmleri nasıl unuturum?

Into the spiderverse ve Across the Spider-Verse filmlerini tam filmler sanıp izledim, ama ikinci filmin sonunda diğer çıkacak filmin ikinci filmin bir parçası olduğunu öğrendim, ikinci filmi çok sevdiğim için unutmak istiyorum çünkü hiçbir film ikinci izleyişte aynı tadı vermiyor bana.

Hocam trol konu herhalde unutmanız için ne yapalım.

Bir şeyi unutmak için kendini şartlandırdığında zaten unutamazsın.
Şunları deneyebilirsin;
1-Yogun bir film/dizi/anime izleme sürecine girip (örnek haftada 1 dizi 7 film) 2-3 ay sonra ne hatırlıyorsun bakarsın. Hard Disk'in üzerine veri yazmak gibi düşün. Tabii senin hafızanın da ne kadar iyi olduğuna göre sonuç değişkenlik gösterebilir, ama denemeye değer.

2-Ya da film işinden tamamen uzak durup 2-3 ay oyun/aktivite(bisiklet turları, fitness, doğa yürüşleri vs) gibi farklı alanlara odaklanman. 2-3 ay sonra ne hatırlıyorsun yine bakarsın sonuca.

Neuralyzer.​

Dosya Ekleri

• men-in-black.gif
    men-in-black.gif
    715,8 KB · Görüntüleme: 17
Into the spiderverse ve Across the Spider-Verse filmlerini tam filmler sanıp izledim, ama ikinci filmin sonunda diğer çıkacak filmin ikinci filmin bir parçası olduğunu öğrendim, ikinci filmi çok sevdiğim için unutmak istiyorum çünkü hiçbir film ikinci izleyişte aynı tadı vermiyor bana.

Maalesef imkansız :)

Geri
Yukarı