İzmir Kitap Fuarı'ndaki Türk Yazar Kitaplarının Az Olması

Kavin

Kilopat
Daha fazla  
Biraz geç yazıyorum ama geçen hafta pazar sonlandı 17. İzmir Kitap Fuarı. Her sene ailece gideriz. Son birkaç yıldır gördüğüm ama bu sene azımsanmayacak kadar yayılmıştı her standa. Durum şu, Türk yazarların kitapları neden bu kadar az? Daha çok çocuk bölümünde yok derecede. Peki neden böyle? Milletimiz neredeyse hiç okumuyor ama gelecek nesillerin bu şekilde şekillenmesi çok kötü bir şey olur Türk milleti için. Yabancı yazarlarda bazen iyi ve yararlı iş çıkarabiliyor. Ama çoğu veli sadece çocuğu istiyor diye kitabı incelemeden satın alıyor. Çok sıra olan bir standa gittim ve öncelikle kitap adlarına göz gezdirdim ve çok şaşırdım. Neden mi? Bazı kitap adları: 'Üşütük Kızın Günlüğü', 'Okuldaki Hortlaklar', 'Hoca Çıldırdı', 'Ailem Delirdi' vb. Bunlar nedir yahu? Çocuklar neden öğretmenlerinden, ailesinden nefret etsin ki? Kendileriyle bile barışık olamazlar diye düşünüyorum böyle devam ederse bu durum. Yazarlarımızda pek haksız değil açıkçası. Herkes velilerin elinde şekilleniyor. Sizin düşünceleriniz nelerdir merak ediyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı