Izoly bilgisayarı yükseltmek

Ahmet01041

Femtopat
Daha fazla  
Elimde ikinci nesil i3 işlemciye sahip ısınan ve Minecraft dışında oyun oynatmayan bir Casper marka laptop var. Izoly'nin bu forumda önerilmediğini biliyorum fakat sarı sitede 1900 TL'ye elimdeki laptopu satarak monitör dahil 8 GB RAM ve i3 2120 işlemci içeren bir Izoly bilgisayar sipariş etmeyi ve bir süre sonra da işlemciye uyan güçlü bir ekran kartı ve SSD ile aldığım sistemi yükseltmeyi düşünüyorum.

Hata mı etmiş olurum?

Elimde ikinci nesil i3 işlemciye sahip ısınan ve Minecraft dışında oyun oynatmayan bir Casper marka laptop var. Izoly'nin bu forumda önerilmediğini biliyorum fakat sarı sitede 1900 TL'ye elimdeki laptopu satarak monitör dahil 8 GB RAM ve i3 2120 işlemci içeren bir Izoly bilgisayar sipariş etmeyi ve bir süre sonra da işlemciye uyan güçlü bir ekran kartı ve SSD ile aldığım sistemi yükseltmeyi düşünüyorum.

Hata mı etmiş olurum?

Hem de nasıl onda da eski nesil işlemci var.

Izoly'nin sitesinde satmış olduğu i3 2120 işlemcinin "M" serisi olduğu yazıyor.

Laptop işlemcisine kolayca GT 1030, RX 570 gibi ekran kartı takarak yüksek performans alınabileceğine emin değilim.

Biri cevaplarsa iyi olur.

Hata mı etmiş olurum?
O işlemciye uyan güçlü bir kart yok neredeyse genellikle çok eski olur. Bir tek SSD takabilirsiniz ama o da büyük ihtimalle SATA 2 300MB/s hızında çalışacaktır.

Geri
Yukarı