Izoly Firması Sahte Ürün Satışı Yapıyor

Lemi Galip

Megapat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir Merkez
Arkadaşlar, HB üzerinden Izoly satıcısından Kingston KC600 2TB SSD aldım. Sahte olabilecegine dair seyler okudum. Satıcı ile iletisime gectigimde, ürünün ithalatçı oldugunu söylemisti. Neyse ürün geldi ve su an PC'ye taktım. Kontrollerini yapayım dedim ve CrystalInfoDisk ile kontrol ettigimde, seri numarası ve aygıt yazılımı dikkatimi cekti. Aygıt yazılımı üzerinden arattirdigim zaman ürün Netac olarak cıkıyor. Resimde de görünüyor. Ürün bilgisayar da her yerde Kingston KC600 görünse de, yazılımdan Google üzerinden aradıgım zaman Netac cıkıyor.

Biz zaten boşuna Izoly gibi markalardan alışveriş yapmayın diyoruz...

İzoly’den ne bekliyordunuz?

Sahte ürün satıyor zaten hocam bu konuda bazı arkadaşlar direkt Kingston'a da ulaştı Kingston da doğruladı:

Milattan kalma parçalar kullanıp özelliklere yok 8 GB ram var RGB var yazıp güzel gibi lanse edip 2004 yılında çıkmış eski oyunda bile 30 FPS'ten fazla performans veremeyen hazır sistemler satan bir markadan çok bir şey beklememek lazım.

Her seyi anladım ama SSD'yi nasıl böyle yapabilmisler. Eger serı numarası ve aygıt sürümü dikkatimi cekmese, direkt kullanırdım. Hepsiburada buna nasıl izin veriyor?

Sahte RAM de satıyorlardı hâlâ satıyorlar N11 ve Trendyol da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…