J7 Prime'a TWRP nasıl yüklenir?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
J7 Prime (ON7xelte) telefonum mevcut. En son denemelerimde telefonum hiçbir şekilde TWRP dosyalarını kabul etmemişti ve yükleyememiştim. Şu sıralar yeniden TWRP yükleme arayışı içerisindeyim. TWRP'yi en son yüklemeye çalıştığımda OEM kilidi ve USB hata ayıklama açık olmasına rağmen uyumlu TWRP dosyasını kabul etmemişti. Yani Odin her ne kadar yeşil renkte Pass! Dese de bile kurtarmaya girdiğimde TWRP arayüzü değil de stock recovery arayüzü gelmişti hep. Nasıl yükleyebilirim? Sorum açık ve net. Stock ROM'da kal ya da yükleme zarar verebilirsin tarzı şeyler söylemeyin. Ne yaptığımı çok iyi biliyorum.

Buyurun hocam.
Çok iyisiniz gerçekten. Teşekkürler. Bu şekilde flashlarsam eğer OrangeFox yüklenmiş mi olacak? TWRP gibi.

Buyurun hocam.
Bir şey aklıma takıldı. Sitesinden .zip dosyasını indirdiğimde update script falan vardı acaba .zip dosyasını çıkardıktan sonra aynı dosyalarıyla olduğu gibi .tar olarak sıkıştırırsak sorun çıkar mı? Yoksa böyle verdiğiniz şekilde kurmam yetiyor mu?

Çok iyisiniz gerçekten. Teşekkürler. Bu şekilde flashlarsam eğer orangefox yüklenmiş mi olacak? TWRP gibi.

Bir şey aklıma takıldı. Sitesinden. ZIP dosyasını indirdiğimde Update script falan vardı acaba. ZIP dosyasını çıkardıktan sonra aynı dosyalarıyla olduğu gibi. Tar olarak sıkıştırırsak sorun çıkar mı? Yoksa böyle verdiğiniz şekilde kurmam yetiyor mu?

Verdiğim şekilde kurmanız yeterli hocam, updater-script dosyasınında ana görevi bu dosyayı recovery partitiona yazmak ama bildiğimden daha farklı bir yötem kullanıyor.

Bu şekilde yaparsanız flashlanmış olması gerekiyor.

Verdiğim şekilde kurmanız yeterli hocam, updater-script dosyasınında ana görevi bu dosyayı recovery partitiona yazmak ama bildiğimden daha farklı bir yötem kullanıyor.

Bu şekilde yaparsanız flashlanmış olması gerekiyor.
Mutlaka deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim. Bunu kurduktan sonra Resurrection Remix Pie kurmak istiyorum telefona. Hem hafif hem de pil tüketimi daha iyi diye okumuştum. Eğer gerçekten olursa vallahi çok iyi olur.

Mutlaka deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim. Bunu kurduktan sonra Resurrection Remix Pie kurmak istiyorum telefona. Hem hafif hem de pil tüketimi daha iyi diye okumuştum. Eğer gerçekten olursa vallahi çok iyi olur.

Hocam TWRP olmuyorsa ben bundan da pek umutlu değilim.
Bu arada RR Pie kadar berbet ROM yok o cihaz için.
Eğer kurulursa.
Şu ROM stok ROM kadar stabil çalışıyor.

Bu arada RR Pie kadar berbet ROM yok o cihaz için.
Eğer kurulursa.
Şu ROM stok ROM kadar stabil çalışıyor.
Hocam açıkçası Samsung'un klasik arayüzlerinden çok sıkıldım. Hazır yüklemişken adamakıllı hızlı ve hafif bir ROM kurmak istiyordum. Resurrection Remix tam bana göre diye düşünmüştüm.
Nasıl yani? Yüklenmez mi diyorsunuz?

Nasıl yani? Yüklenmez mi diyorsunuz?

TWRP dosyasıda aynı şekilde tar içinde recovery, bu dosyada aynı şekilde.
TWRP de bir sorun olsa recoverye girerken boot logoda sıkışırdı ama sizin dediğinize göre stok recovery açılıyor yanı TWRP de sıkıntı yok. Sıkıntı TWRP dosyasını recovery üzerine yazmada.
Siz yine bir deneyin ama ben pek ümitli değilim hocam.

Hocam açıkçası Samsung'un klasik arayüzlerinden çok sıkıldım. Hazır yüklemişken adamakıllı hızlı ve hafif bir ROM kurmak istiyordum. Resurrection Remix tam bana göre diye düşünmüştüm.

Arayüzü çok kasıyor hocam, onunda dışında fazla göze batarmı bilmem ama sosyal medya uygulamalarında video ve fotğraflar kalitesi acayip düşük oluyor. Tabii tercih sizin.

Arayüzü çok kasıyor hocam, onunda dışında fazla göze batarmı bilmem ama sosyal medya uygulamalarında video ve fotğraflar kalitesi acayip düşük oluyor. Tabii tercih sizin.
Mümkünse hafif bir ROM istiyorum. Çünkü bir kere yüklemek istiyorum ve uzunca bir süre kullanacağım. Telefon alamadığım için elimdekini adam etmeye çalışıyorum işte araştırıp gördüğüm kadarıyla...

Geri
Yukarı