J7 Telefonun interneti sürekli gidip geliyor

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, telefonumda internet sürekli gidip geliyor. Başka bir cihazda olmuyor, sadece benim telefonumda oluyor. Telefon J7, yazarken bile 2 kere gitti. Bunu nasıl çözeceğim?

Selamlar, telefonumda internet sürekli gidip geliyor. Başka bir cihazda olmuyor, sadece benim telefonumda oluyor. Telefon J7, yazarken bile 2 kere gitti. Bunu nasıl çözeceğim?
Bir sorum olacak ama telefonu Wi-Fi'nin tam dibine koyunca gidiyor mu?

Elinizle sinyali kısıyor olabilirsiniz. Bizzat kendi telefonumda Wi-Fi kartının yakınına elimi koyunca internet sinyal gücü çok düşüyor o yüzden diyorum. Yan yatırınca mesela bende de gidiyor internet.

Telefonu en son ne zaman yeniden başlattınız? Telefonunuzu yeniden başlatın.

Bir sorum olacak ama telefonu Wi-Fi'nin tam dibine koyunca gidiyor mu?

Elinizle sinyali kısıyor olabilirsiniz. Bizzat kendi telefonumda Wi-Fi kartının yakınına elimi koyunca internet sinyal gücü çok düşüyor o yüzden diyorum. Yan yatırınca mesela bende de gidiyor internet.

Telefonu en son ne zaman yeniden başlattınız? Telefonunuzu yeniden başlatın.
Wİ-Fİ kartının nerede olduğunu bilmediğim için pek bir şey söyleyemeyeceğim.

Telefonu yaklaşık 1-2 saat önce yeniden başlattım. Dün akşamdan beri devam ediyor bu durum.

Denemedim, deneyince yazarım ama modemin dibinde kesilmemesi neyi değiştirir ki?
Sorun eğer sinyal kalitesiyse onun üzerinde dururuz. Eğer sorun Telefonunuzdaki teknik bir sorun ise dibine koyduğunuzda da kesilir. Bunu anlamamız gerekiyor.

Sorunun sinyal kalitesi olmadığına eminim, çünkü telefonun internetinin kesildiği yerde bilgisayarda var ancak bilgisayarda kesilme olmuyor.
Her cihaz sinyali aynı şekilde alamaz. Mesela benim bilgisayarımın Wi-Fi'ı oldukça düşük bir alma özelliğine sahip. Modemin dibinde bile sinyal kalitesine %70 diyor. Ama telefonum Mükemmel diyor. %100 diyor. İnanın alıcı cihaza da bağlıdır.

Geri
Yukarı