Jack to USB dönüştürücü kullanmak ses kalitesini etkiler mi?

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
Cloud 2'nin ses kartına şu aparatı taksam ve bu aparatın ucuna da Cloud Alpha Wireless'ın Dongle'ını taksam alacağım sesin karakterini Cloud 2 ses kartı mı belirler yoksa ben oradan sadece PC'ye bağlantı mı yapmış olurum? Alpha Wireless'ta ses kasmak güzel değil, uzaklık yakınlık ve yer yön Cloud 2 kadar doğru değil, o yüzden böyle bir fantezi geldi aklıma. Ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmayacağını düşünüyorum. Zira teoride dönüşüm olsa da, oradaki dönüşüm tam düşündüğün gibi olmayacak. O USB'nin Wireless Dongle ile çalışmayacağını düşünüyorum.

Çünkü 3, 5mm Jack'da 1 adet left 1 adet right 1 adet GND ve 4 boğum ise 1 adet Mic oluyor. Bu datayı alıp veriye çeviremez. Çünkü USB arabirimi gibi çalışmayacak. Port sadece USB gibi olmuş olacak. USB arabirimi ise 1 adet 5V 1 adet GND ve 2 adet data hattı bulundurur.

Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak bakış açım bu, fakat 100TL denemeye değer gibi geldi bana. %99 çalışmayacak ama :D

Çalışmayacağını düşünüyorum. Zira teoride dönüşüm olsa da, oradaki dönüşüm tam düşündüğün gibi olmayacak. O USB'nin Wireless Dongle ile çalışmayacağını düşünüyorum.

Çünkü 3, 5mm Jack'da 1 adet left 1 adet right 1 adet GND ve 4 boğum ise 1 adet Mic oluyor. Bu datayı alıp veriye çeviremez. Çünkü USB arabirimi gibi çalışmayacak. Port sadece USB gibi olmuş olacak. USB arabirimi ise 1 adet 5V 1 adet GND ve 2 adet data hattı bulundurur.

Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak bakış açım bu, fakat 100TL denemeye değer gibi geldi bana. %99 çalışmayacak ama :D

Tam adamına denk geldik. :)) Teşekkürler dostum, bi tarafım da diyo ordan sadece güç alır dongle, çalışır ama ses karakteri aynı kalır. Neyse bakalım denersem yazarım. :)

Tam adamına denk geldik. :)) teşekkürler dostum, bir tarafım da diyor oradan sadece güç alır dongle, çalışır ama ses karakteri aynı kalır. Neyse bakalım denersem yazarım. :)

Çalışmayacağını düşünüyorum dostum. Sebebi şu. 2 line data pinlerinin karşılığı yok. Aynı zamanda bu veriyi kablosuz sinyale dönüştürmesi için ses kartının bu alıcıyı algılaması ve tanımlaması gerek. Düşününce bu da imkansız. USB arabirimi değil 3.5mm sabit voltajlı yer nasıl data aktarsın. :D Ama fantazi. Denenir, merakla bekliyorum.

Çalışmaz da çalışsa bile bu arada Cloud Alpha dahili ses kartı var diye biliyorum. Sürücüleri besleyen son kart o olduğu için onun dediği olacaktır.

Çalışmayacağını düşünüyorum dostum. Sebebi şu. 2 line data pinlerinin karşılığı yok. Aynı zamanda bu veriyi kablosuz sinyale dönüştürmesi için ses kartının bu alıcıyı algılaması ve tanımlaması gerek. Düşününce bu da imkansız. USB arabirimi değil 3.5mm sabit voltajlı yer nasıl data aktarsın. :D Ama fantazi. Denenir, merakla bekliyorum.
:D Teşekkürler dostum. Veriyi kablosuz sinyale dönüştürebilmesi için dongle'ı takıcam zaten de ne bileyim yav amaaan deneyeyim, olur olmaz yazarım buraya. :)))

Yeni konular

Geri
Yukarı