Çözüldü James Donkey "Disk boot failure insert System disk and press enter" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Maquel

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu hatanın sanırım sistemin kurulu olduğu SSD'yi görmemesinden kaynaklanıyor. BIOS ayarlarında SSD birincil sırada yer alıyor. PC hiç açılmıyor değil. Açılıyor. Misal şu anda. Bir süre kullanıyorum/oynuyorum sonra aşırı bir şekilde kasıyor, donuyor ve öylece kalıyor. Haliye restart atmak gerekiyor. Res attıktan sonrada loading operating System yazısı ile karşılaşıyorum. Yükleyemiyor ve bahsi geçen "disk boot failure insert System disk and press enter " uyarısını veriyor. Yine res atınca (1. ya da 2. resten sonra) bir süreliğine düzeliyor. BIOS'a girdikten sonra bakıyorum SSD'yi görüyor. Bunu neden yapıyor olabilir?

Peki hocam anlıyordum. Çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için. Fan seçeneğini değerlendirip en kısa zamanda takacağım. Format opsiyonunu da denemek istiyorum yine de. SSD de bakacağım hazır indirimler varken. SanDisk iyidir herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
JD ben de kullandım. Isındığından kasma yapıyordu. O SSD sorunlu kardeşim. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üstadım gerçekten zamanında araştırmadığım için çok üzülüyorum. Afedersiniz ama eşeklik tamamen bende. Ucuz etin yahnisi hesabı oldu biraz. Bugün format deneyeceğim sonrasında hala geçmiyor ise bir 250 GB SSD alıp 2 de fan alıcam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı