James Donkey M.2 SSD düşük okuma/yazma hızları

kotlinist

Hectopat
Merhaba. Dizüstü bilgisayarıma M.2 SSD almaya karar verdim ve fiyatından dolayı James Donkey 512 GB 3D NAND 2000/1500MB/sn NVMe M.2 PCI-e SSD Disk'i tercih ettim. Evet biliyorum sosyalde açılan konuları gördüm ama dedim belki bana bu şanssızlık denk gelmez. Neyse test yaptım fakat beklediğim hızları alamadım. Gelen kargo paketinin içinde kutunun darbe alması da ayrı olay ama onunla ilgisi olsa SSD hiç çalışmaz. Bu test sonucu.

bfe1154dcd2956f0b1cdef5de8706c46.png

Bir de HWiNFO ile slot bilgilerimi paylaşıyorum.

111.png

Yüklü işletim sistemi: Windows 10 Home Single Language beta Channel version 20H2(19042.487)

Sıkıntı diskteyse ona göre hemen yarın iade edeceğim, sizin slot bilgilerime bir bakmanızı istedim belki de benim bilgisayarım maksimum bu hıza çıkıyor, bilemiyorum.

Merhaba. Dizüstü bilgisayarıma M.2 SSD almaya karar verdim ve fiyatından dolayı James Donkey 512 GB 3D NAND 2000/1500MB/sn NVMe M.2 PCI-e SSD Disk'i tercih ettim. Evet biliyorum sosyalde açılan konuları gördüm ama dedim belki bana bu şanssızlık denk gelmez. Neyse test yaptım fakat beklediğim hızları alamadım. Gelen kargo paketinin içinde kutunun darbe alması da ayrı olay ama onunla ilgisi olsa SSD hiç çalışmaz. Bu test sonucu.

Eki Görüntüle 652581

Eki Görüntüle 652582

Yüklü işletim sistemi: Windows 10 Home Single Language beta Channel version 20H2(19042.487)

Sıkıntı diskteyse ona göre hemen yarın iade edeceğim, sizin slot bilgilerime bir bakmanızı istedim belki de benim bilgisayarım maksimum bu hıza çıkıyor, bilemiyorum.
SSD'ler yazılan okuma/yazma değerini direkt vermiyor diye biliyorum. Bence yine de okuma/yazma hızları çok iyi. Eğer render vs. gibi çok yüksek hızlar gerektiren işler yapmıyorsanız bence gayet yeterli.

PCI-e 2X hızında bağlı. Aslında 2 GB'a kadar yolu olması lazım.

O zaman tek durum kalıyor o da SSD'nin sıkıntılı olması.
SSD'ler yazılan okuma/yazma değerini direkt vermiyor diye biliyorum. Bence yine de okuma/yazma hızları çok iyi. Eğer render vs. gibi çok yüksek hızlar gerektiren işler yapmıyorsanız bence gayet yeterli.

Aslında evet bu hızlar bana yeterli fakat internette inceleme videosu izledim adam istenilen hızlara ulaşıyordu. Şimdi ben bu hızlardaysam 1 senelik kullanımdan sonra ne hale gelir acaba bilemiyorum.

Eki Görüntüle 652581

Eki Görüntüle 652582

Hızları bence fena değil ama bu marka ürünlerin Windows'la dahi uyumsuzluk problemleri olduğunu sosyalde okumuştum. Bence iade edin. İndirim gecelerinde 500 TL'ye bu hızları alabileceğiniz güvenilir markaların M.2 NVMe SSD'lerini satın alabilirsiniz.

Haklısınız. Crucial daha da fazlasını veriyor 😅 😎

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı