Japon balığım sürekli suyun üstünde duruyor

Efkan07

Decapat
Daha fazla  
Hocalarım dün bir Japon balığı aldım güzelce fanusa suyunu koydum yeni taşlar aldım taşları yıkadım falan bugün balık sürekli suyun üzerinde geziyor ve nefes alıyor suyun üzerinde, fanusum biraz küçük acaba 1 günde oksijeni mi bitirdi? Yeni akvaryum aldım 30Cm'lik o gelene kadar yaşarmı suyunu falan değiştirsem? Bir tanede küçük bir çöpçü vatoz balığım var işaret parmağı boylarında falan.

Dosya Ekleri

• 20231011_230818.jpg
    20231011_230818.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Hocalarım dün bir Japon balığı aldım güzelce fanusa suyunu koydum yeni taşlar aldım taşları yıkadım falan bugün balık sürekli suyun üzerinde geziyor ve nefes alıyor suyun üzerinde, fanusum biraz küçük acaba 1 günde oksijeni mi bitirdi? Yeni akvaryum aldım 30Cm'lik o gelene kadar yaşarmı suyunu falan değiştirsem? Bir tanede küçük bir çöpçü vatoz balığım var işaret parmağı boylarında falan.

Su değiş yem ver gece yemeğini verdiysen verme.

Fanusta balık beslenmez, filtresiz balık beslenmez. Çöpçü balıkları sürü balıklarıdır. Renkli ve doğal olmayan taşlar/ parçalar zamanla suya salınım yapar. Lütfen uygun şartları sağlamadan canlı almayın, ve petshopcuların her dediğine inanmayın.

Akvaryumlarda sadece dinlendirilmiş su kullanılır. Ayrıca su değişimi yapılmaz, suyun üstünden az su alınır sonra belli miktar yeni su eklenir.

Balıklar cinsi ne olursa olsun hava filtrelerine ve temizliğe ihtiyaç duyar. Uygun ortam sağlamadan evcil hayvan almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı