Japonca karakter ekran klavyesi

bifteq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben okulumda Japonca öğreniyorum. Bir ödevim için Japonca karakterleri kullanmam lazım bilgisayarımda. Ekran klavyesinin karakterlerini değiştirme veya öyle bir klavye varsa programı indirerek kullanma şansım var mı? Dediğim gibi ekran klavyesi Japonca karakterler olacak.
hiragana alfabesinde yazacağım.

Windows arama çubuğundan ''Klavye'' yazın ve şu şekilde direkt önüne çıkacak ''Dil ve klavye seçeneklerini düzenleyin'' daha sonrasında oraya girip ''Tercih edilen dil ekle'' kısmından Japonca klavye ekleyebilirsiniz.

Eğe bu Windows içerisinde ise dil ve klavye tercihleri diye aratın tercih edilen dillerden Japonca seçin içinde ne varsa yükleyin ardından Shift+alt tuş kombinasyonu ile geçiş yapabilirsiniz buradaki en önemli husu ise Japonca klavyeye geçtikten hemen sonra bir "a" işareti çıkacaktır buna sağ tık yapıp hiranaga seçin ve normal romaji yazdığınız kelimeler Japonca olacaktır.
Romaji yazmama rağmen çıkmayan aramalar için kullanıyorum bende.
しゅぅだ’ の せいこ お いのって います.
Tarzı yazı yazabilirsiniz ancak bir kötü yanı var boşluk bırakmak için gerekli olan yazıyı çıkardıktan hemen sonra bir kere mouse ile tıklamanız gerekiyor başka yazım tarzları ile değişiklik gösteriyor o zaman boşluk tuşu ile.
En basitinden ev ödevi anlamına gelen shukudai kelimesi için 3 tane farklı yazılış stili sunur tabii boşluk bırakılıyor mu onu bilmiyor ben sonuca bakıyorum.

Son düzenleme:
ありがと ございます :D
Eğe bu Windows içerisinde ise dil ve klavye tercihleri diye aratın tercih edilen dillerden Japonca seçin içinde ne varsa yükleyin ardından Shift+alt tuş kombinasyonu ile geçiş yapabilirsiniz buradaki en önemli husu ise Japonca klavyeye geçtikten hemen sonra bir "a" işareti çıkacaktır buna sağ tık yapıp hiranaga seçin ve normal romaji yazdığınız kelimeler Japonca olacaktır.
Romaji yazmama rağmen çıkmayan aramalar için kullanıyorum bende.
しゅぅだ’ の せいこ お いのって います.
Tarzı yazı yazabilirsiniz ancak bir kötü yanı var boşluk bırakmak için gerekli olan yazıyı çıkardıktan hemen sonra bir kere mouse ile tıklamanız gerekiyor başka yazım tarzları ile değişiklik gösteriyor o zaman boşluk tuşu ile.
En basitinden ev ödevi anlamına gelen shukudai kelimesi için 3 tane farklı yazılış stili sunur tabii boşluk bırakılıyor mu onu bilmiyor ben sonuca bakıyorum.

Geri
Yukarı