JAR dosyasında virüs olabilir mi?

SoTheDrama

Centipat
Yer
California, USA
Daha fazla  
Merhaba dostlar,
.Jar uzantısı bildiğiniz gibi Java ile çalışıyor. Merak ettiğim şu; evde 3 adet bilgisayar var. Bir tanesinde kullandığım bir program .jar uzantılı ancak bu dosyanın şüpheli olduğunu düşünerek az kullandığım bir bilgisayara kurdum. Sizce .jar dosyasının içinde virüs olma ihtimali var mıdır? Virüs olup olmadığını kesin olarak çalıştırmadan nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Jar dosyası sende ise virustotal.com da bir taratmanı öneririm. İnternetten araştırdım kimisi olmaz diyor kimisi virüse karşı taratın diyor. Siz en iyisi taratın derim hocam.

Nasıl olmaz? JAR uzantısı Java ile yazılmış programların uzantısıdır.

Her programlama dili ile zararlı yazılım yapmak mümkündür, sadece biri saldırganlar daha az rağbet görebilir diğeri daha fazla. Ki Java ile yapılmış RAT bile var, biliyorum.

Şüpheli iseniz açmayın ilgili dosyayı.

Dosyanın adı nedir? İnternette belki dosyayla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.
Hocam ücretli bir programın eski versiyonu. Eskiden ücretsiz olduğu için eski sürümünü indirmek istiyorum.
Jar dosyası sende ise virustotal.com da bir taratmanı öneririm. İnternetten araştırdım kimisi olmaz diyor kimisi virüse karşı taratın diyor. Siz en iyisi taratın derim hocam.
Ben de aynı nedenden buraya yazdım. Virustotal'de daha önce tarattım bir sorun bulamadı ama endişelerim var.
Nasıl olmaz? JAR uzantısı Java ile yazılmış programların uzantısıdır.

Her programlama dili ile zararlı yazılım yapmak mümkündür, sadece biri saldırganlar daha az rağbet görebilir diğeri daha fazla. Ki Java ile yapılmış RAT bile var, biliyorum.

Şüpheli iseniz açmayın ilgili dosyayı.
Sağ olun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı