.jar Uzantılı Dosyaları Açamıyorum

Hocam elinize sağlık ama sürüm zaten son sürüm.

Benim 2 tane laptopum var. Biri Windows 7'ydi. Gayet sorunsuz yürütüyordum tüm jar'ları. Windows 10'a geçtim geçeli jar'ları yürütemiyorum.
Garip olan şey 2. laptopum da Windows 10 ve onda da yürütemiyorum.
Windows ya da eksik kurulan bir şey ile mi alakalı acaba?

Javafx'i daha önce de duymuştum. Onu denesem düzelir mi acaba?
Sorun da zaten son sürüm olması.
JavaFx üzerinden yazılmışsa Java 9 'ın belli bir sürümünden sonraki JDKlarda JavaFx bulunmuyor.

Oracle üzerinden jdk 8'i indirip bir de öyle deneyin.

1571523095241.png

İşletim sistemi ve tipine göre uygun jdkyı verdiğim linkten indirebilirsiniz.

Sorun da zaten son sürüm olması.
JavaFx üzerinden yazılmışsa Java 9 'ın belli bir sürümünden sonraki JDKlarda JavaFx bulunmuyor.

Oracle üzerinden jdk 8'i indirip bir de öyle deneyin.

Eki Görüntüle 450034

İşletim sistemi ve tipine göre uygun jdkyı verdiğim linkten indirebilirsiniz.
Hocam tamam 8u231 sürümü zaten. Son sürüm değil miydi?

1571523884068.png

JavaFX'i ayrı indirip kurma vs. yok mu?

Deneyeceğim teşekkürler.
Edit: Etkisi olmadı. Kaldırıp kurmayı denedim, nafile.
Jar dosyasına sağ tıkla özelliklerden değiştir tıkla orada java varsa seçme, yok ise zaten aşağı doğru inip listede olmayan tıklayıp oradan program files içindeki javayı bulup bin içinden java olanı seç.

Hocam tamam 8u231 sürümü zaten. Son sürüm değil miydi?

Eki Görüntüle 450035

JavaFX'i ayrı indirip kurma vs. yok mu?

Eğer 8 kurulu olduğu halde çalışmıyorsa, eski olduğu için de çalışmıyor olabilir.
Tüm ihtimalleri elemek için bir de JDK 13 ile deneyin. (bin/klasörü içerisindeki, javaw.exe ile)

JavaFX şuan OpenFX oldu. indirmek isterseniz "OpenFx" diye aratıp bulabilirsiniz.

Jar dosyasına sağ tıkla özelliklerden değiştir tıkla orada java varsa seçme, yok ise zaten aşağı doğru inip listede olmayan tıklayıp oradan program files içindeki javayı bulup bin içinden java olanı seç.
Zaten öyle yaptım hocam.
Eğer 8 kurulu olduğu halde çalışmıyorsa, eski olduğu için de çalışmıyor olabilir.
Tüm ihtimalleri elemek için bir de JDK 13 ile deneyin. (bin/klasörü içerisindeki, javaw.exe ile)

JavaFX şuan OpenFX oldu. indirmek isterseniz "OpenFx" diye aratıp bulabilirsiniz.
İndirdim, kurmayı denedim de kurma dosyası yok. İçindekileri kurulu olduğu yere mi atmam lazım? JRE'a mı JDK'e mi atmam gerek?

Geri
Yukarı