Java, Android uygulama geliştirmek için uygun mu?

ALSKFLSAFL

Hectopat
- Her platform için kod yazabilmek istiyorum. Daha çok Android için uygulama geliştirmeyi düşünüyorum ama diğer işletim sistemleri için de uygulama geliştirebileyim.
- Kolay anlaşılabilen, sade bir IDE kullanmak istiyorum.
- 1 ay gibi kısa sürede basit uygulamalar geliştirebilecek kadar öğrenebilir miyim? Bu çok önemli benim için hemen uygulama geliştirmeye başlayıp bir şekilde çok az bile olsa para kazanmam lazım bu işten.
- Ve son olarak Java öğrenirsem ilerde diğer dillere rahatça geçiş yapabilir miyim?

Bunları göz önüne alarak Java öğrenmem iyi olur mu?
Java dışında Python düşünüyorum ama isteklerimi karşılayamaz gibi. Bu yazdıklarıma göre sizin de önerdiğiniz başka diller varsa onları da yazın nedenleriyle birlikte yazın lütfen.

Android zaten Java üzerine dayalıdır. Java zaten çoğu dile benzerdir ve gelişmiş bir dildir. Obje ye dayalıdır. Ben de Java üzerinde andorid uygulamalar geliştiriyorum. Andorid Studio kullanmanızı öneririm :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı