Java ödevi için yardım eder misiniz?

yardımgerekli66

Centipat
Arkadaşlar ekran görüntüsünde gördüğünüz bu soruların cevabını bulamadım.
Rica ediyorum bilen birileri varsa el atabilir mi?
1589277075202.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Java ile çok az ilgilendim ama birinci soru her programlama dilinde karşılığı aynıdır.Kısaca açıklayayım sana sen Java diline çevir.

JavaScript:
var a=1;//artacak olan payda değeri
var n=2;
var c=0;//sonuç için oluşturulan değişken

for(var i=0;i<n;i++){
b=1/a;
if(i%2==0){ // döngü sayısı iki ile kalansız bölünüyorsa a değişkeni üzerinden de yapılabilir aynısı
c+=b
}
if(i%2!=0){ // döngü sayısı iki ile kalansız bölünmüyorsa
c-=b
}
a++// her döngü sonunda paydayı bir arttır
}

console.log(c) // sonucu ekrana bastır

İkinci soruyu da yaparım ama o yıldızların dizilişini anlayamadım matematikteki piramide de benzetemedim :D Yanlış hatırlıyor olabilirim piramidi kaç sene geçti:D
Yani o yıldızlar neden 1 2 3 3 5 şeklinde artmış neden 1 2 3 4 5 olmamış:DGece gece kafa mı durdu bilmiyorum.
1 1 1 1 2 1 1 3 3 1 1 4 6 4 1

Son düzenleme:
Java ile çok az ilgilendim ama birinci soru her programlama dilinde karşılığı aynıdır.Kısaca açıklayayım sana sen Java diline çevir.

JavaScript:
var a=1;//artacak olan payda değeri
var n=2;
var c=0;//sonuç için oluşturulan değişken

for(var i=0;i<n;i++){
b=1/a;
if(i%2==0){ // döngü sayısı iki ile kalansız bölünüyorsa a değişkeni üzerinden de yapılabilir aynısı
c+=b
}
if(i%2!=0){ // döngü sayısı iki ile kalansız bölünmüyorsa
c-=b
}
a++// her döngü sonunda paydayı bir arttır
}

console.log(c) // sonucu ekrana bastır

İkinci soruyu da yaparım ama o yıldızların dizilişini anlayamadım matematikteki piramide de benzetemedim :D Yanlış hatırlıyor olabilirim piramidi kaç sene geçti:D
Yani o yıldızlar neden 1 2 3 3 5 şeklinde artmış neden 1 2 3 4 5 olmamış:DGece gece kafa mı durdu bilmiyorum.
1 1 1 1 2 1 1 3 3 1 1 4 6 4 1
Eyvallah çözdüm hepsini teşekkür ederim cevabın için

Geri
Yukarı