JavaScript ile JSON olarak kaydetme

Zembla

Hectopat
Herkese merhaba,
Bir sayfada önüme çıkan bir kartta (section, window) bazı textboxların içinde olan bilgiler var ve ben bu kart her yenilendiğinde yeni gelen textboxdaki valueları çekmek istiyorum ve JSON olarak kaydetmek istiyorum. Tarayıcı üzerinde bu işlemi gerçekleştirebilmem için nasıl bir yol izlemem lazım? Algoritma mantığını ve izlemem gereken yol hakkında sizler tarafından yeşillendirilebilir miyim? Teşekkürler.

"Writing JSON to a File" bu başlık altında istediğiniz konu anlatılıyor.

Dosyaya kaydetme işlemi için, Node.js yapısını kullanmanı öneririm. Bu işlem için Node.js ile beraber gelen "fs" modülünü kullanabilirsin. fs'in "writeFile" metodu ile kaydedebilirsin.

Kaydetmeden önce, JavaScript objesini, JSON.stringify() ile JSON'a çevirmen gerekir.

Örnek:
JavaScript:
var fs = require('fs');
var jsonObjesi = {};
fs.writeFile("dosya.json", JSON.stringify(jsonObjesi), function(err) {
    if (err) console.log(err);
});

Her sayfa yüklendiğinde, tarayıcıdan Node.js uygulamana bilgi göndermek istiyorsan eğer, Node.js ile beraber Express.js kullanıp, tarayıcıdan göndereceğin HTTP POST isteğini Express.js ile yakalayıp, fs ile dosyaya yazma işlemini yapabilirsin.

Sayfa her yüklendiğinde bir script çalışması için de, Tampermonkey Chrome eklentisi ile bir script yazabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı