Javascript videoyu tam ekran yapma ve mouse imlecini kaybetme

Gustave Le Boon

Hectopat
Merhaba. Ben bir video player yaptım. Her şey tamam ancak iki tane şey hakkında tıkandım. İlki videoyu tam ekran yapma. Aslında Request Full Screen metoduyla yapabiliyorum ama video tam ekran olunca benim tasarımını yaptığım video kontrol kısmı kayboluyor ve default bir kontrol kısmı geliyor. İkincisi ise mouse imlecini ve video kontrol kısmını ekranda herhangi bir mouse hareketi olmazsa gizlemek istiyorum. Tam anlatamadıysam diye resim de ekliyorum.

Dosya Ekleri

• medium.png
    625 KB · Görüntüleme: 57
  • large.png
    651,7 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Video player elementinin id sinin player oldugunu var sayalim. Play/pause butonunun id sinin de play-pause oldugunu varsayalim. Su tarz bir code ile video oynarken, mouse imlecini videonun uzerine getirdiginde 3 saniyelik bir zaman sonra gizlemesi lazim. Mouse oynatildiginda tekrar imlec gorunur olacaktir. Kodu test etmedim, hatalar olabilir sadece fikir vermesi acisindan yazdim. Kolay gelsin.

[CODE lang="javascript" title="mouse gizleme"]var player = document.getElementById('player');
var play_pause = document.getElementById('play_pause');
var is_video_playing = false;
var timeout_id = null;

play_pause.addEventListener('click', function(e) {
e.preventDefault();
is_video_playing = !is_video_playing;
});

player.addEventListener('mousemove', function(e) {
if (timeout_id) {
clearTimeout(timeout_id);
document.body.style.cursor = 'auto';
}

if (!is_video_playing) {
return;
}

timeout_id = setTimeout(function() {
document.body.style.cursor = 'none';
}, 3000);
});

player.addEventListener('mouseleave', function(e) {
if (timeout_id) {
clearTimeout(timeout_id);
}
document.body.style.cursor = 'auto';
});[/CODE]

Son düzenleme:
Sağ ol dostum. Bundan esinlenerek yaptım bir şeyler ve çalışıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…