JavaScript'te nasıl ilerlenmeli?

React ile yapabildiğin her şeyi pure js. ile de yapabilirsin. Hatta muhtemelen to-do app gibi basit projeleri pure js ile daha kolay tamamlarsın.

Node bir js runtime'ı. Ekstradan bazı default kütüphaneleri var. Öğrenmesi zor değil ama browser'da çalışmaktan çok farklı. Buna kendinizi hazırlayınç

React ile yapabildiğin her şeyi Pure JS. İle de yapabilirsin. Hatta muhtemelen to-do App gibi basit projeleri Pure JS ile daha kolay tamamlarsın.

Node bir JS Runtime'ı. Ekstradan bazı default kütüphaneleri var. Öğrenmesi zor değil ama Browser'da çalışmaktan çok farklı. Buna kendinizi hazırlayınç

Hocam çok seçenek var. Kararsız kaldım. React dosya yapılarında kafam çok karıştı aslında.

Dosya yapısı dediğin şeyin tek amacı proje büyüdükçe ölçeklendirilebilirliği sağlamak. İstersen tüm kodu tek dosyada yaz yine çalışacaktır.

Hocam işte bende onu isityorum ama hangi ders videosu izlesem (React ile alakalı) hepsinde sadece dosya adlarını okuyorlar. Hiç anlatmıyorlar bende haliyle anlamıyorum.
@Kxaan hocamın attığı İngilizce kaynak çok güzel onun dışındakiler çok kompleks yapılara sahip. Kafam kaldırmadı diğerlerini :D

Hocam işte bende onu isityorum ama hangi ders videosu izlesem (React ile alakalı) hepsinde sadece dosya adlarını okuyorlar. Hiç anlatmıyorlar bende haliyle anlamıyorum.
@Kxaan hocamın attığı İngilizce kaynak çok güzel onun dışındakiler çok kompleks yapılara sahip. Kafam kaldırmadı diğerlerini :D
Karmaşık bir şey yok aslında. Türkçe İngilizce farketmeksizin react için kaynaklar gayet yeterli. Hem Türkçe hem İngilizce kaynaklardan react öğrenen çok fazla insan gördüm. Bence sen kendi kendine ön yargı yaratmışsın.

Anlayamadığın yer için konu aç technopat'ta. Benide etiketle yardımcı olalım.

Karmaşık bir şey yok aslında. Türkçe İngilizce fark etmeksizin React için kaynaklar gayet yeterli. Hem Türkçe hem İngilizce kaynaklardan React öğrenen çok fazla insan gördüm. Bence sen kendi kendine ön yargı yaratmışsın.

Anlayamadığın yer için konu aç Technopat'ta. Beni de etiketle yardımcı olalım.

Teşekkür ederim hocam. Yarın açınca etiketleyeceğim.

Geri
Yukarı