JBL T450 Mikrofon Çalışmama Sorunu

JuliKingsley

Kilopat
Daha fazla  
JBL T450 kulaklığım var. Bunu bilgisayarda kullanmak için almıştım ve kullanıyorum.

Ama mikrofonu çalışmıyor, tek çıkışı var kulaklığın, o da kulaklıktan ses alabilmek için.

Bu yüzden kulaklık jak ayrıcı (çoklayıcı) aldım. Tek girişi çoklayıcıya takıyorum yeşil ve kırmızı (mikrofon ve kulaklık) kablosuna çeviriliyor. Fakat sorun şu çeviriciyi PC'ye taktığımda isterse kasanın üstüne isterse arkasına taktığımda ne ses var ne seda, hiç ses gelmiyor.

Bir nevi çoklayıcı bir işe yaramıyor. Nedendir?

Kullandığım çoklayıcı: https://www.hepsiburada.com/frisby-4-pin-3-5mm-kulaklik-coklayici-fa-6624ac-p-HBV000007LEZC

Frisby diye kötülemeye çıkacak arkadaşlar olmadan söyleyeyim, sonuçta çoklayıcı bu yani erken bozulur falan ama hiç ses gelmiyor. Bence markayla alakalı bir problem değildir. Sadece kulaklığın tek kablosunu takınca ses geliyor ama çoklayıcı bir fayda etmiyor. Mikrofonu kullanmak benim için önemli.

Arızalı kablo olabilir. Mik ve hoparlör girişini tek tek deneyin her ikisi de işlevi görüyorsa cihaz desteklemiyor olabilir. Farklı bir bilgisayarda deneyebilirsiniz.
Eğer ikisinden biri çalışmıyorsa kablo arızasıdır. Jackları yarım çıkarıp deneyin hepsini en son olarak.

dün uzun bir süre her taktiği denedim.büyük ihtimal kabloda birşey var ama yeni almıştım nasıl direk böyle bir sıkıntı çıkar 2 saat falan sorunsuz kullanmıştım.

kulaklık tek girişiyle pcye takılınca sorunsuz ses veriyor ama mikrofonu kullanamıyorum dönüştürücü takınca ses mikrofon 2side kayboluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı