JBL T510 BT vs. Anker Soundcore Q10 vs. Soundcore Life 2 Neo

Old school rap, Amerikan country, blues.

Başka seçeneğim de kalmadı, T510 BT ile kıyaslama yapıyorum çoğu konuda önde bir kulaklık. Anker'in Soundcore Q10 ile Life 2 Neo modellerine bakıyorum biraz memnun kalmış gibiyim. Şu devirde zaten böyle bütçeye bu kulaklıklar mevcut iken zaten seçme şansımız pek kalmıyor. Daha iyi memnuniyet için gidip daha üst segmentlere bakmak gerekiyor.
Ben yorum yapmışım zaten buraya. Uzun kullanım için kafa dokusu suni deri olan modellere bak, elastik ve en az 30 derece oynar başlıklı olsun, ki kafanı sıkmasın ve kulak pedi boyutuna da dikkat et. Bazı kişiler gördüm burada kulakları 7 cm'miş. Ne olur ne olmaz :) Uzun kullanım için Anker Q10 kulaklıklarını önermem, kafa bandı plastiğimsi bir madde ve sert. Ayrıca geniş değil, baskı da yapıyor. Q30 çok daha kompakt ve rahat, Anker için onu öneririm. ( Bunlar sadece uzun kullanım yorumlarım, eğer günde 1-2 saat şarkı dinlerim atarım köşeye dersen alabilirsin . )

Bu bütçelerde ne alırsan al, müzik kaliteleri birbirine yakın olacak. ( Kablosuzlar için ) Bu bütçede karakteristik bir kulaklık bulmak zor. ( Kablosuzlar için ) Life 2 Neo için ise, hiç önermem. Life 2'nin kırpılmış hali, Q10 ile hiçbir farkı yok. İkisi de mobil kullanım ve günlük kullanım için tasarlanmış kulaklıklar. Kısaca güçsüz kulaklıklar. Daha profesyonel bir şeyler düşünür müsün ?

Ne kadardır kullanıyorsunuz hocam. Avantaj ve dezavantajlarından biraz bahsedebilir misiniz?
Kararım Anker'den yana ve en çok da Life 2 Neo da aklım kaldı.
iki model arasındaki tek fark bass kalitesi.
Life 2 Neo daha derinden ve doğal bass vuruyor. Q10 dan farklı olarak titanyum sürücüler kullanılmış. Q10 daha yapay bass vuruyor. bass şiddetleri aşağı yukarı aynı. siteye çok hakim değilim özelden iletişime geçersen detaylı bilgi verebilirim.

Bu arada jbl t460 ın ses kalitesi bu 2 kulaklığın yanına yaklaşamaz.

Ben yorum yapmışım zaten buraya. Uzun kullanım için kafa dokusu suni deri olan modellere bak, elastik ve en az 30 derece oynar başlıklı olsun, ki kafanı sıkmasın ve kulak pedi boyutuna da dikkat et. Bazı kişiler gördüm burada kulakları 7 cm'miş. Ne olur ne olmaz :) uzun kullanım için Anker Q10 kulaklıklarını önermem, kafa bandı plastiğimsi bir madde ve sert. Ayrıca geniş değil, baskı da yapıyor. Q30 çok daha kompakt ve rahat, Anker için onu öneririm. ( bunlar sadece uzun kullanım yorumlarım, eğer günde 1-2 saat şarkı dinlerim atarım köşeye dersen alabilirsin. )

Bu bütçelerde ne alırsan al, müzik kaliteleri birbirine yakın olacak. ( kablosuzlar için ) bu bütçede karakteristik bir kulaklık bulmak zor. ( kablosuzlar için ) Life 2 Neo için ise, hiç önermem. Life 2'nin kırpılmış hali, Q10 ile hiçbir farkı yok. İkisi de mobil kullanım ve günlük kullanım için tasarlanmış kulaklıklar. Kısaca güçsüz kulaklıklar. Daha profesyonel bir şeyler düşünür müsün?

Bütçem 600 TL ve maalesef daha da üstüne çıkamam.
İki model arasındaki tek fark bass kalitesi.
Life 2 Neo daha derinden ve doğal bass vuruyor. Q10'dan farklı olarak titanyum sürücüler kullanılmış. Q10 daha yapay bass vuruyor. Bass şiddetleri aşağı yukarı aynı. Siteye çok hakim değilim özelden iletişime geçersen detaylı bilgi verebilirim.

Bu arada JBL T460'ın ses kalitesi bu 2 kulaklığın yanına yaklaşamaz.

Özelden mesaj atma olayını bense pek bilmiyorum hocam.

Bütçeyle ilgili değil :) Behringer Hc200 Profesyonel Dj Kulaklığı Fiyatları ve Özellikleri Bu kulaklık Anker'den 4 kat 5 kat daha iyi (ses bakımından) eğer besleyebilirsen. Midleri tok ve berrak, tizleri fena değil fiyatına göre. Bassları da gayet doyurucu. 330 TL, neden ? Kablolu, sade tasarım. Kötü malzeme kalitesi. Tam olarak kullanım amacın nedir ?

İki kulaklığı da yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Benim tercihim Life 2 Neo dan yana olurdu.

Bu arada q10 ve Life 2 Neo nun fiyatları son birkaç ayda çok arttı. yerinde olsam sarı site gibi yerlerden garantili sıfır veya garantili ikinci elini deneyerek alırdım. ciddi fiyat farkı var çünkü.

Ben yorum yapmışım zaten buraya. Uzun kullanım için kafa dokusu suni deri olan modellere bak, elastik ve en az 30 derece oynar başlıklı olsun, ki kafanı sıkmasın ve kulak pedi boyutuna da dikkat et. Bazı kişiler gördüm burada kulakları 7 cm'miş. Ne olur ne olmaz :) uzun kullanım için Anker Q10 kulaklıklarını önermem, kafa bandı plastiğimsi bir madde ve sert. Ayrıca geniş değil, baskı da yapıyor. Q30 çok daha kompakt ve rahat, Anker için onu öneririm. ( bunlar sadece uzun kullanım yorumlarım, eğer günde 1-2 saat şarkı dinlerim atarım köşeye dersen alabilirsin. )

Bu bütçelerde ne alırsan al, müzik kaliteleri birbirine yakın olacak. ( kablosuzlar için ) bu bütçede karakteristik bir kulaklık bulmak zor. ( kablosuzlar için ) Life 2 Neo için ise, hiç önermem. Life 2'nin kırpılmış hali, Q10 ile hiçbir farkı yok. İkisi de mobil kullanım ve günlük kullanım için tasarlanmış kulaklıklar. Kısaca güçsüz kulaklıklar. Daha profesyonel bir şeyler düşünür müsün?

İki kulaklığı da yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Benim tercihim Life 2 Neo'dan yana olurdu.

Bu arada Q10 ve Life 2 Neo'nun fiyatları son birkaç ayda çok arttı. Yerinde olsam sarı site gibi yerlerden garantili sıfır veya garantili ikinci elini deneyerek alırdım. Ciddi fiyat farkı var çünkü.

Dediğiniz yerlerde gezindim hocam ama hiçbir şekilde bulamadım, bulduysam bile garantisiz olanları bile sıfırı ile aynı fiyat yazmışlar ve 2 yıl kullanılmış çoğu. Life 2 Neo alacaksam bile şu an en ucuz fiyat olarak MediaMarkt mevcut.

Bütçeyle ilgili değil :) Behringer Hc200 Profesyonel Dj Kulaklığı Fiyatları ve Özellikleri bu kulaklık Anker'den 4 kat 5 kat daha iyi (ses bakımından) eğer besleyebilirsen. Midleri tok ve berrak, tizleri fena değil fiyatına göre. Bassları da gayet doyurucu. 330 TL, neden? Kablolu, sade tasarım. Kötü malzeme kalitesi. Tam olarak kullanım amacın nedir?

Çok sık müzik dinleyen birisiyim. Amacım normal günlük hayatta, yolculukta vs günde 3-4-5 saat %60 - % 70 volumlerde dinlemek için alıyorum. JBL T460tan sıkıldım şahsen ve az da olsa elimdeki bütçe ile ufak bir üst segmentine geçmek.

Son düzenleme:
Dediğiniz yerlerde gezindim hocam ama hiçbir şekilde bulamadım, bulduysam bile garantisiz olanları bile sıfırı ile aynı fiyat yazmışlar ve 2 yıl kullanılmış çoğu. Life 2 Neo alacaksam bile şu an en ucuz fiyat olarak MediaMarkt mevcut.
Taotronics SoundSurge 85 Aktif Gürültü Engelleyici Bluetooth 5.0 Kulak Üstü Kulaklık Fiyatları ve Özellikleri Bu fiyata fena değil. Çok rahat ve güzel kulaklık, uzun kullanımda bile hissetmezsin. Dinlediğin müzik türlerine de daha yatkın. ( Hiphop hariç )

Yeni konular

Geri
Yukarı