JBL wave 300TWS vs Xiaomi Redmi buds 3Pro vs Xiaomi Redmi buds 4

mtaskiran

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu üç kulaklık arasında kararsız kaldım. Hem müzik hem de telefon görüşmelerinde ortalama üstü performans verecek olan Huawei akıllı saatim ile uyumlu bir kulaklık arıyorum. Şunu da belirteyim çok müzik dinleyen ya da çok telefon görüşmesi yapan biri de değilim. İnternette araştırmalarım ve videolardan izlediğim kadarıyla bu 3 modele kadar seçimlerimi indirgedim. Bunların dışında da önerebileceğiniz kulaklık varsa onları da belirtirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Redmi Buds 3 Pro kullanıyorum. Kendi deneyimlerimi anlatayım. Öncelikle iyi bir müzik kulağım vardır ve bunun disinda kablolu bir Bang Olufsen hifi kulaklik kullaniyorum. Redmi'nin müzik performansi orta düzeyde. Baslar ve tizler kötü değil, ama muhteşem de değiller. Volume seviyesi bir çok Bluetooth kulaklıkta oldugu gibi biraz düşük. İlk aldığım kulaklıkta tek tarafın sesi daha düşüktü ve dokunmatik düğmeler çalışmıyordu. Ertesi gün (İstanbul Emaar Xiaomi) değişim için geri götürdüğümde, değiştirmemek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Çalışan arkadaş "Ben de Huawei kullanıyorum, benimkinin de dokunmatiği çalışmıyor" falan dedi yani o derece bi saçmalık. Sonra yaklaşik 30 dakika kulaklığı inceledikten sonra "Evet bunlarda sorun var" deyip yenisini verdiler. Yani demek istediğim, çok aşırı düşük ses veya dokunmatikte sorunla karşılaşırsan goturup yenisini al. Bi de Emaar magazasından alma kesinlikle. Neyse kulakliga doneyim. Gurultu engelleme ozelligi cok iyi calisiyor. Hatta ruzgar vs ugultusunu aninda yakalayip kesiyor. Şeffaf modu var, dış sesleri duyabiliyorsun. Konuşma sırasında da dış sesleri konustugun kisiye gondermiyor. Temiz ce rahat bi sekilde konusulabiliyor. Şarjı da iyi gidiyor. Eğer telefonun Redmi ise, direkt airpods gibi bir ekranla baglaniyor kulakliga. Bence hoş bir detay olmuş o. Ozel bir ekrandan da gurultu onleme vs gibi ayarlari yapabiliyorsun. Kulak içi tanıması çok stabil, her seferinde doğru tepki veriyor. Film izlerken tek kulakliğı cikarip biriyle konusurken filmi durduruyor. Tekrar takinca baslatiyor. Bir de 2 cihaza baglanma ozelligi var. Tablete veya bilgisayara ve telefona baglarsan, bilgisayarda film izlerken telefon caldiginda, filmi durdurup telefona gecis yapiyor. Konuşman bitince tekrar filmi baslatip bilgisayara donuyor. Bayagi sekreter gibi yani 😂 kisacasi, arizali olmayan bir Redmi Buds 3 Pro'yu tavsiye ederim. İyi bayramlar, sevgiler :)

Wave 300 ün sesi tahminimden çok iyi çıktı. Bozulursa ileri de diye yedekledim resmen. Mediamarkt 'ta ara ara 1000 tl ye düşüyor fiyatı. Benim tavsiyem wave 300.

-Redmi Buds 3 Pro kullanıyorum. Kendi deneyimlerimi anlatayım. Öncelikle iyi bir müzik kulağım vardır ve bunun disinda kablolu bir Bang Olufsen hifi kulaklik kullaniyorum. Redmi'nin müzik performansi orta düzeyde. Baslar ve tizler kötü değil, ama muhteşem de değiller. Volume seviyesi bir çok Bluetooth kulaklıkta oldugu gibi biraz düşük. İlk aldığım kulaklıkta tek tarafın sesi daha düşüktü ve dokunmatik düğmeler çalışmıyordu. Ertesi gün (İstanbul Emaar Xiaomi) değişim için geri götürdüğümde, değiştirmemek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Çalışan arkadaş "Ben de Huawei kullanıyorum, benimkinin de dokunmatiği çalışmıyor" falan dedi yani o derece bi saçmalık. Sonra yaklaşik 30 dakika kulaklığı inceledikten sonra "Evet bunlarda sorun var" deyip yenisini verdiler. Yani demek istediğim, çok aşırı düşük ses veya dokunmatikte sorunla karşılaşırsan goturup yenisini al. Bi de Emaar magazasından alma kesinlikle. Neyse kulakliga doneyim. Gurultu engelleme ozelligi cok iyi calisiyor. Hatta ruzgar vs ugultusunu aninda yakalayip kesiyor. Şeffaf modu var, dış sesleri duyabiliyorsun. Konuşma sırasında da dış sesleri konustugun kisiye gondermiyor. Temiz ce rahat bi sekilde konusulabiliyor. Şarjı da iyi gidiyor. Eğer telefonun Redmi ise, direkt airpods gibi bir ekranla baglaniyor kulakliga. Bence hoş bir detay olmuş o. Ozel bir ekrandan da gurultu onleme vs gibi ayarlari yapabiliyorsun. Kulak içi tanıması çok stabil, her seferinde doğru tepki veriyor. Film izlerken tek kulakliğı cikarip biriyle konusurken filmi durduruyor. Tekrar takinca baslatiyor. Bir de 2 cihaza baglanma ozelligi var. Tablete veya bilgisayara ve telefona baglarsan, bilgisayarda film izlerken telefon caldiginda, filmi durdurup telefona gecis yapiyor. Konuşman bitince tekrar filmi baslatip bilgisayara donuyor. Bayagi sekreter gibi yani 😂 kisacasi, arizali olmayan bir Redmi Buds 3 Pro'yu tavsiye ederim. İyi bayramlar, sevgiler :)

Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim. Şuan geçici bir süre yurtdışındayım dolaysıyla amazondan satın alacağım. Xiaomi alacak olursam nereden gelir bilmiyorum.

Wave 300 ün sesi tahminimden çok iyi çıktı. Bozulursa ileri de diye yedekledim resmen. Mediamarkt 'ta ara ara 1000 tl ye düşüyor fiyatı. Benim tavsiyem wave 300.

Wave 300 burada 37 pound civarında Xiaomi 3 pro 33 pound civarında. Xiaomi'nin aktif gürültü engelleme olayı JBL'in de ses kalitesi ön plana çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı