Jedi Fallen Order alınır mı?

Scrapper6161

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Daha önce hiçbir Star Wars filmi izlemedim. Hiçbir Star Wars oyunu da oynamadım. Bu seriye Jedi Fallen Order ile giriş yapılır mı yoksa hikayeyi anlamak için birkaç film izlemem gerekli mi? Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

Ben şahsen ilk bitirdiğimde hiç Star Wars filmi izlememiştim. Daha sonra 4-5-6-1-2-3 filmlerini izledikten sonra tekrar bitirmiştim. Genel olarak filmleri izlemeden de anlaşılıyor fakat bazı tabirleri anlamayabiliyorsunuz. Oynanır fakat öncesinde en azından Star Wars 4-5-6-1-2-3 filmleri izlense daha da iyi olur.

Oyunu eğer Steam'den alacaksanız fiyatı çok pahalı (Standard sürümü 8 dolar, yani 240 TL). O yüzden EA App üzerinden almanızı öneriyorum. Standard sürümü EA App'te 56 TL, Deluxe sürümü ise 70 TL. Gerçekten epey uygun.

Evet, tavsiye ederim. Filmleri izlemedim ama zevk aldım. Ayrıca 15 saat oynanış süresi var yani isterseniz 1 ay içinde oynarım derseniz EA App'den 1 aylık 30 liraya EA Play alıp da 1 haftada bunu, kalan günlerde de başka oyunu oynayabilirsiniz. İkinci oyunu henüz oynamadım, EA Play Pro aboneliğine dahil. EA Play aboneliğine gelirse onu da oynayacğım. Oyunla ilgili en büyük şikayetim Fast travel gibi bir mekaniğin olmaması. Oyun boyunca birbirinden farklı 4-5 gezegen/ Map'e gideceksiniz. Her map de geniş, içerde dolanıyorsunuz keşfediyorsunuz ve hikaye gereği bazı yerleri henüz açamıyor o anlık sınıra geliyorsunuz. Daha sonrasından tekrar o Map'e gelip dur şuraları da keşfedeyim derseniz haritanın başından TAA oraya gitmek sonra dur bir de haritanın öteki ucu da var bir de oraya gideyim diye diye koşmak ve bunun birçok map'de olması tam bir zulüm. Ancak atmosfer, mekanlar, hikaye fena. mutlaka tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı