Sürprizbozan JJBA'da Made in Heaven'in amacı neydi?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Litenium

Centipat
Made in Heaven'in ana amacı neydi? Sonda 1 kere daha universe reset yapmak istedi ve bazıları geleceği hatırladı örneğin polisler düşeceğini hatırladı, anlamadım amacı neydi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Polislerin düşeceklerini hatırlamaları güzel bir örnek Pucci'nin amacı buydu zaten. Pucci'nin amacı "heaven"a ulaşmasını sağlayacak kadar güçlü bir stand elde etmekti, başta bunu sadece kendisi için istiyor olarak gözükebiliyor ama en sonda anlıyoruz ki pucci kötü birisi değildi, sadece insanlığın acısını sonlandırmak istedi. İnsanlığın acısının sebebi olarak ise kader ve kaderin bilinmezliği olarak görüyor. Bu yüzden evreni sıfırlayıp şimdiye kadar yaşanan olayların hepsinin tekrar ama bu sefer insanların geleceği ve kaderlerini bilerek yaşamasını istedi böylece insanlığın acısının son bulacağına inandı. Aynı evren o kadar fazla sıfırlanıp tekrar yaşandı ki insanlar farkında olmadan kaderlerini bilmeye başladı. İdeal evrenine ulaşana kadar hızlandırıp sıfırlamaktı amacı. Amacına tam ulaşmak üzereyken emporio tarafından öldürüldü.

Polislerin düşeceklerini hatırlamaları güzel bir örnek Pucci'nin amacı buydu zaten. Pucci'nin amacı "heaven"a ulaşmasını sağlayacak kadar güçlü bir stant elde etmekti, başta bunu sadece kendisi için istiyor olarak gözükebiliyor ama en sonda anlıyoruz ki pucci kötü birisi değildi, sadece insanlığın acısını sonlandırmak istedi. İnsanlığın acısının sebebi olarak ise kader ve kaderin bilinmezliği olarak görüyor. Bu yüzden evreni sıfırlayıp şimdiye kadar yaşanan olayların hepsinin tekrar ama bu sefer insanların geleceği ve kaderlerini bilerek yaşamasını istedi böylece insanlığın acısının son bulacağına inandı. Aynı evren o kadar fazla sıfırlanıp tekrar yaşandı ki insanlar farkında olmadan kaderlerini bilmeye başladı. İdeal evrenine ulaşana kadar hızlandırıp sıfırlamaktı amacı. Amacına tam ulaşmak üzereyken emporio tarafından öldürüldü.

Ben tam olarak universe reset in nasıl çalıştığını anlamadım yeni bir dünya mı yaratıyor yoksa zamanı mı geri alıyor yoksa ikisinidemi yapıyor? (yaratmadığını biliyorum kıyametin ötesine geçirerek yeni bir evrenin oluşmasını sağlıyor ama ne olduğunu vs tam anlayamadım)

Ben tam olarak universe reset in nasıl çalıştığını anlamadım yeni bir dünya mı yaratıyor yoksa zamanı mı geri alıyor yoksa ikisinidemi yapıyor? (yaratmadığını biliyorum kıyametin ötesine geçirerek yeni bir evrenin oluşmasını sağlıyor ama ne olduğunu vs tam anlayamadım)

Evreni o kadar hızlandırıyor ki evren ömrünü tamamlayıp yok oluyor sonra yeniden oluşuyor ve mangakanın da dediği gibi yeni evren eskisinin birebir aynısı olaylar tamamen aynı yeni bir evren oluşturmuyor o yüzden. Zamanı geri almıyor ama o kadar fazla hızlandırıyor ki başa geri dönüyor gibi bir şey biraz kafa karıştırıcı ya kafamdakini de tam olarak yazıya dökemiyorum çok güzel bir açıklama olmadı ama evreni yaşlandırıp ömrünü bitiriyor sonra yeni oluşan evren bunun birebir aynısı oluyor loopa alıyor bir nevi insanlar da artık ruh ile alakalı bir sebepten dolayı mı bilmiyorum ama önceki evrende yaşadıklarını hatırlamaya başlıyorlar. Neden yeniden oluştuğunu ben de tam anlamadım sadece yeniden oluştuğu söylendi tam bir açıklaması yok öyle yazıldığı için sanırım.

Geri
Yukarı