Çözüldü Jojo serisi hangi sezonlar manga olarak okunmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fallen God

Hectopat
Jojoya başlamak istiyorum ve anladığım kadarıyla sadece ilk 6 bölümün animesi varmış. Ilk 6 bölümün animesini izleyip son 3 bölümünde mangasını mı okusam daha iyi olur yoksa direkt hepsinin mangasını mı?

Çözüm
İlk 6 bölümün değil partın. Bölüm deyince yanlış anlaşılabilir. Jojonun anime uyarlaması nerdeyse manganın birebir aynısı. Hızlı ilerlemek itiyorsan manga öteki türlü anime sonra manga. Yalnız kısa olan part 1 dışında son 3 partın türkçe çevirisi tam. Gerisi yani part 2-3-4-5 ya yarım çevrilmiş ya da hiç çevrilmemiş. Part 8 jojolionu da 2 in 1 olarak yüklemişler. Alt alta olması gereken 2 sayfa yan yana gibi düşün.

Bir jojo hayranı olarak part 6 stone oceanı renkli geriye kalan tüm partları en baştan itibaren siyah beyaz olarak okumanı öneririm; ilk 5 partı viz official versiyonunu bulup okursan çok daha iyi olur hatta. Nyaa'da Lucaz jojo veya 1r0n jojo yazarsan çıkar. Yok ben renkli olarak okumayı tercih ederim dersen yine nyaa'da drgn jojo diye arat onu indirip oku. Telde librera pcde yacreader ile okuyabilirsin.

İzlemeyi tercih edersen; part 6 stone ocean'ı bitirip Steel Ball Run'dan devam et. O bitince Jojolion'a geç. Dediğim gibi mümkünse siyah beyaz oku bu ikisini. Jojolands daha yeni ve aylık manga, 1 bölüm için 1 ay bölüm beklemek istemiyorsan onu başka zamana bırak.

Part 6 Stone Ocean'ı animeden izleyeceksen inid4c çevirisini bulup o çeviriyle izle. Nyaada vardı.

Detaylıca anlatmaya çalıştım. Son olarak mümkünse ingilizce git. Türkçe gideceksen mecbur animeden gidecen; ardından sırayla stell ball run ve jojolionu okuyacan. Steel Ball Run ve Jojolionun siyah beyaz mangalarının türkçe çevirisi yok.
İlk 6 bölümün değil partın. Bölüm deyince yanlış anlaşılabilir. Jojonun anime uyarlaması nerdeyse manganın birebir aynısı. Hızlı ilerlemek itiyorsan manga öteki türlü anime sonra manga. Yalnız kısa olan part 1 dışında son 3 partın türkçe çevirisi tam. Gerisi yani part 2-3-4-5 ya yarım çevrilmiş ya da hiç çevrilmemiş. Part 8 jojolionu da 2 in 1 olarak yüklemişler. Alt alta olması gereken 2 sayfa yan yana gibi düşün.

Bir jojo hayranı olarak part 6 stone oceanı renkli geriye kalan tüm partları en baştan itibaren siyah beyaz olarak okumanı öneririm; ilk 5 partı viz official versiyonunu bulup okursan çok daha iyi olur hatta. Nyaa'da Lucaz jojo veya 1r0n jojo yazarsan çıkar. Yok ben renkli olarak okumayı tercih ederim dersen yine nyaa'da drgn jojo diye arat onu indirip oku. Telde librera pcde yacreader ile okuyabilirsin.

İzlemeyi tercih edersen; part 6 stone ocean'ı bitirip Steel Ball Run'dan devam et. O bitince Jojolion'a geç. Dediğim gibi mümkünse siyah beyaz oku bu ikisini. Jojolands daha yeni ve aylık manga, 1 bölüm için 1 ay bölüm beklemek istemiyorsan onu başka zamana bırak.

Part 6 Stone Ocean'ı animeden izleyeceksen inid4c çevirisini bulup o çeviriyle izle. Nyaada vardı.

Detaylıca anlatmaya çalıştım. Son olarak mümkünse ingilizce git. Türkçe gideceksen mecbur animeden gidecen; ardından sırayla stell ball run ve jojolionu okuyacan. Steel Ball Run ve Jojolionun siyah beyaz mangalarının türkçe çevirisi yok.

Çözüm
İlk 6 bölümün değil partın. Bölüm deyince yanlış anlaşılabilir. Jojonun anime uyarlaması neredeyse manganın birebir aynısı. Hızlı ilerlemek itiyorsan manga öteki türlü anime sonra manga. Yalnız kısa olan part 1 dışında son 3 partın Türkçe çevirisi tam. Gerisi yani part 2-3-4-5 ya yarım çevrilmiş ya da hiç çevrilmemiş. Part 8 jojolionu da 2'in 1 olarak yüklemişler. Alt alta olması gereken 2 sayfa yan yana gibi düşün.

Bir jojo hayranı olarak part 6 stone oceanı renkli geriye kalan tüm partları en baştan itibaren siyah beyaz olarak okumanı öneririm; ilk 5 partı viz official versiyonunu bulup okursan çok daha iyi olur hatta. Nyaa'da lucaz jojo veya 1R0n jojo yazarsan çıkar. Yok ben renkli olarak okumayı tercih ederim dersen yine Nyaa'da drgn jojo diye arat onu indirip oku. Telde librera PC'de yacreader ile okuyabilirsin.

İzlemeyi tercih edersen; part 6 stone Ocean'ı bitirip Steel ball Run'dan devam et. O bitince Jojolion'a geç. Dediğim gibi mümkünse siyah beyaz oku bu ikisini. Jojolands daha yeni ve aylık manga, 1 bölüm için 1 ay bölüm beklemek istemiyorsan onu başka zamana bırak.

Part 6 stone Ocean'ı animeden izleyeceksen inid4C çevirisini bulup o çeviriyle izle. Nyaada vardı.

Detaylıca anlatmaya çalıştım. Son olarak mümkünse İngilizce git. Türkçe gideceksen mecbur animeden gidecen; ardından sırayla stell ball run ve jojolionu okuyacan. Steel ball run ve jojolionun siyah beyaz mangalarının Türkçe çevirisi yok.

Hocam Steel run ve jojolionun renkli ve Türkçe mangaları kitap olarak mevcut mu acaba?

Hocam Steel run ve jojolionun renkli ve Türkçe mangaları kitap olarak mevcut mu acaba?
Hayır. Jojonun hiçbir mangasının dediğin tarzda kitap olarak alabileceğin şekilde bir türkçesi yok. İngilizcesinde bile stone oceanı daha yeni cilt olarak yapmaya başladı viz. Omnibus şeklinde yapıyolar. 18 ciltse 9 cilt oluyo bir ciltte 2 cilt oluyo gibi yani. Dediğim gibi mangadan gideceksen ben siyah beyaz okumanı öneriyorum, esas o zaman anlıyosun Arakinin çizim kalitesini, nasıl bir manyak olduğunu. Renklinin avantajı olan biteni daha kolay anlamanı sağlıyor hepsi bu.

Son düzenleme:
Hayır. Jojonun hiçbir mangasının dediğin tarzda kitap olarak alabileceğin şekilde bir türkçesi yok. İngilizcesinde bile stone oceanı daha yeni cilt olarak yapmaya başladı viz. Omnibus şeklinde yapıyolar. 18 ciltse 9 cilt oluyor bir ciltte 2 cilt oluyor gibi yani. Dediğim gibi mangadan gideceksen ben siyah beyaz okumanı öneriyorum, esas o zaman anlıyosun arakinin çizim kalitesini, nasıl bir manyak olduğunu. Renklinin avantajı olan biteni daha kolay anlamanı sağlıyor hepsi bu.

Tamamdır hocam bilgilendirdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı