JSON dosyası nasıl düzenlenir?

SkyHawking

Hectopat
Merhaba.

[
{"name": "A0klm3e", "value": "94.932"},
{"name": "A0mutk4", "value": "85.042"},
{"name": "A3vuj2Tva", "value": "83.645"}
]

Şurada sayıların "" içinde olmasını istemiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? (Çok sayıda olduğu için elle yapamam.)
Teşekkürler.

Merhaba,

Çok çeşitli yolarda yapabilirsin. Örneğin Python ile tırnakları kalır diyebilirsin.

Daha basit bir yol ise dosyayı excel ile açıp tırnak işaretini replace (değiştir) CTRL+H ile kaldırmak.

Şimdi anladım. Çözümü basit. Bir metin düzenleyici program indirin örneğin notepad++ veya Visual code sonra ilgili JSON dosyasını açıp metin arama - metin değiştirme kısmından değiştirilecek yere;

Bunu --> "Value": "

Yazıp, yerine koyulcak olan kısmada;

Bunu --> "Value":

Yani tırnaksız halini yazabilirsiniz. Böylecelikle value önündeki bütün tırnakları kaldırabilirsiniz.

Diğer ikinci tırnak için ise değiştirilecek metin yerine;

Bunu --> "}

Bunu --> }

Yazdığınızda sayıların etrafındaki tırnak işaretleri kalkacaktır.

Eğer bu yanıt sorununuzu çözdüyse, çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
bu yöntem sonradan (siz yazmadan) aklıma geldi ve şimdi bitirdim düzenlemeyi teşekkürler yine de:)

Şimdi anladım. Çözümü basit. Bir metin düzenleyici program indirin örneğin notepad++ veya Visual code sonra ilgili JSON dosyasını açıp metin arama - metin değiştirme kısmından değiştirilecek yere;

Bunu --> "Value": "

Bunu --> "Value":

Yani tırnaksız halini yazabilirsiniz. Böylecelikle value önündeki bütün tırnakları kaldırabilirsiniz.

Diğer ikinci tırnak için ise değiştirilecek metin yerine;

Bunu --> "}

Bunu --> }

Yazdığınızda sayıların etrafındaki tırnak işaretleri kalkacaktır.

Eğer bu yanıt sorununuzu çözdüyse, çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
bu yöntem sonradan aklıma geldi ve şimdi bitirdim düzenlemeyi teşekkürler yine de:)
Merhaba,

Çok çeşitli yolarda yapabilirsin. Örneğin Python ile tırnakları kalır diyebilirsin.

Daha basit bir yol ise dosyayı excel ile açıp tırnak işaretini replace (değiştir) CTRL+H ile kaldırmak.

Kodla düzeltmeye çalıştım ama sürekli bir hata aldım. (Python)

Geri
Yukarı