JTAG/RGH Yapılmış Xbox 360 Eski Haline Döndürülebilir Mi?

Muhsin Bayram

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600X | RTX 3070
Selamlar arkadaşlar, şu sıralar ikinci el Xbox 360 almayı düşünüyorum ancak Sahibinden ve Gittigidiyor'daki çoğu ikinci el konsola JTAG/RGH gibi işlemler yapılmış. Konsolu orijinal oyunlarla kullanmak ve LIVE'ın nimetlerinden faydalanmak istediğim için bu işlemleri geri aldırmanın yolunu, yöntemini bilen birileri var mı aranızda? Veya bu işlemler kaldırılmadan konsolun LIVE özelliklerinden faydalanabilir miyim?

Tabii ki her konuda olduğu gibi bu konuda da doğru yerdesin Muhsin :) Bizzat JTAG yapmış birisiyim :) Bir pazar günümü bu işe ayırdım ve günün sonunda şunu dedim: I know JTAG!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi JTAG ve RGH biraz farklı. Benim tavsiyem RGH yapılmış makinelerden alman. RGH yapılmış makineler bildiğim kadarı ile LIVE'a bağlanabiliyor. Ama banlanma ihtimalin var. Şöyle bir alternatif var öte yandan: Xlink Kai. Bu bir nevi LIVE alternatifi gibi.

Korsanı yiğelediğimden demiyorum ama JTAG ve RGH'li makinaları kurcalamak çok zevkli bizim gibi manyaklar için :) Sen RGH'li bir makine al da bakarız :)

Son düzenleme:
Ban dalgalarından haberim var. Peki RGH'lı cihazda sadece orijinal oyun oynarsam ve LIVE'a bağlanırsam yine de ban yiyebilir miyim?
Şu anda konsolda oynamayı düşündüğüm bazı oyunlar var (Halo, Gears of War, Final Fantasy serileri) Bunlar bitsin hele de sonra kurcalamanın daniskasını yaparız :)

Orijinal FW atınca LIVE, ban riski olmadan kullanılabiliyorsa sorun yok, RGH'lı makine alabilirim. Diğer türlü kırdırılmamış makinelere bakacağız :) Aslında Xbox One'ın Türkiye çıkış tarihi belli olsa ona göre bekleriz de Xbox One çıkınca 360'ın fiyat düşsün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı