Kablo değişimi için TurkNet 300 TL istiyor

yuksel celık

Kilopat
Merhaba, iç tesisatın değişimi gerekli. Eski olduğu için sürekli bağlantı kopuyor ve gelen ekipler sorun yok diye geri dönüyor. Ben de iç tesisatı değiştirmek istedim. Ankastre telefon direginden eve geliyor ve 30 metre kadar mesafe var. TurkNet 108 TL hizmet bedeli ve CAT kablo için metresi 4.5 TL'den ücret istiyor. (Metresi 70 kuruş olan kablo için :).) Kendim değiştirmek istedim; elektrikçi, çelik kabloların sadece Telekom yetkililerinde olduğunu söyledi. Nasıl çözebilirim sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Binaya kadar olan kablonun sorumluluğu Türk Telekom’a aittir. İkincil şahısların müdahale etmesi yasaktır. Müdürlüğe giderek durumu anlatın. Bina içine gelecek olursak TurkNet yerine elektrikçiye yaptırırsanız daha ucuza gelecektir.

Binaya kadar olan kablonun sorumluluğu Türk Telekom'a aittir. İkincil şahısların müdahale etmesi yasaktır. Müdürlüğe giderek durumu anlatın. Bina içine gelecek olursak TurkNet yerine elektrikçiye yaptırırsanız daha ucuza gelecektir.

Hocam peki şöyle bir şey var, müstakil bir evde oturuyorum. Ekte gördüğünüz şekilde telefon direğinde ankastre bulunmakta ve kalın siyah bir kablo (resimde görülen) evin içerisine kadar geliyor ve ondan sonra bildiğimiz ince bakır telefon kablosu ile modeme geliyor. Şimdi ben telefon direğinden itibaren modeme kadar mı CAT kablo kullanmam gerek? Yoksa sadece evin içerisinden bu kalın siyah kablonun bittiği yerden itibaren mi? Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• ETJIglqXkAITI6z.jpeg
    ETJIglqXkAITI6z.jpeg
    67,6 KB · Görüntüleme: 62
Hocam peki şöyle bir şey var, müstakil bir evde oturuyorum. Ekte gördüğünüz şekilde telefon direğinde ankastre bulunmakta ve kalın siyah bir kablo (resimde görülen) evin içerisine kadar geliyor ve ondan sonra bildiğimiz ince bakır telefon kablosu ile modeme geliyor. Şimdi ben telefon direğinden itibaren modeme kadar mı CAT kablo kullanmam gerek? Yoksa sadece evin içerisinden bu kalın siyah kablonun bittiği yerden itibaren mi? Teşekkür ederim.
TT genelde binaya kadar iki telli bakır kablo kullanıyor. Eğer müstakil bir evde oturuyorsanız 5-10 metre CAT kullanmanın pek etkisi olacağını sanmıyorum. Mümkün olduğunca tesisatı ek yapmadan kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı