Kablolu internet hızı bir süre sonra aniden yavaşlıyor

Furna

Femtopat
Daha fazla  
İnternet hızım normalde 700 Mbps olarak gözüküyor fakat rastgele bir süre sonra bu hız 90'a hatta 50-20'ye bile düşebiliyor, Ethernet kablosunu çıkartıp taktığım zaman genelde birkaç gün tekrar bu sorunu yaşamıyorum fakat bugün kullanılamaz hale gelmeye başladı, 50 MB/s ile yüklediğim oyun birkaç dakika sonra 10 MB/s'ye düşüyor ve Speedtest yapınca internet hızındaki bu inanılmaz düşüşü fark ediyorum.

Bu konu hakkında bir çözüm var mı? Muhtemelen kablo ile alakalı bu sefer için emin değilim çünkü bugün bir kere kısa süreliğine internetim kesilmişti ve bu olay durmadan olmaya başladı (Superonline fiber kullanıyorum) ama modemi resetleyince düzeldi ve sonradan internetin kendisinde bir sorun yaşamadım fakat bu sorun bilgisayarımda devam etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet hızım normalde 700 Mbps olarak gözüküyor fakat rastgele bir süre sonra bu hız 90'a hatta 50-20'ye bile düşebiliyor, Ethernet kablosunu çıkartıp taktığım zaman genelde birkaç gün tekrar bu sorunu yaşamıyorum fakat bugün kullanılamaz hale gelmeye başladı, 50 MB/s ile yüklediğim oyun birkaç dakika sonra 10 MB/s'ye düşüyor ve Speedtest yapınca internet hızındaki bu inanılmaz düşüşü fark ediyorum.

Bu konu hakkında bir çözüm var mı? Muhtemelen kablo ile alakalı bu sefer için emin değilim çünkü bugün bir kere kısa süreliğine internetim kesilmişti ve bu olay durmadan olmaya başladı (Superonline fiber kullanıyorum) ama modemi resetleyince düzeldi ve sonradan internetin kendisinde bir sorun yaşamadım fakat bu sorun bilgisayarımda devam etti.

Senin sorun bende de oldu Türk Telekom'dan eve ekip geldi bana su kabloyu al dediler sorunum cozuldu

Senin sorun bende de oldu Türk Telekom'dan eve ekip geldi bana su kabloyu al dediler sorunum cozuldu

Keşke bunu tam olarak 1 saat önce görseydim, yeni bir kablo aldım ama köşebaşı bir elektrikçiden, ethernet ayarlarına girince 1000 mbps gözüküyor ve en azından az önce oyun indirirken baya stabil bir hızda indirdi, umarım şimdilik idare eder ama bu aklımda kalsın eğer sorun çözülmemiş ise bundan alıcam artık

Arkadaşlar muhtemelen sorunu çözdüm, galiba.

Az önce yeni bir kablo aldım, Ethernet ayarlarına girince 1000 mbps gözüküyordu, merak edip eski kabloyu geri taktım ve bu kablo 100 mbps gösteriyordu, fakat ben bu kablonun 1000 mbps gösterdiğini hatırlıyordum

Teorim kablo eski ve hasarlı olduğundan, İçindeki kablolar bazen dışarı çıkmış ve heryeri elektrik bandı ile kaplıydı, kablo verimli çalışamıyordu ve düşük hızda veriyordu, çünkü bir süre önce arada internetin gidip geldiğini hatırlıyorum. Kısacası kablonun şaftı kaydığından gariban kendini 100 mbps sanıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı