Kablolu ve Kablosuz Kulaklık Tercihi

Camila

Kilopat
Makaleler
12
Yakın bir zamanda kulaklık alacağım ve Technopat Sosyalde birkaç konu açtım. Fakat tam olarak bir sonuca ulaşamadım. Araştırdığımda bir kablosuz bir de kablolu kulaklık modeli buldum. Creative Sound Blaster Tactic 3D Wrath ve Steelseries Siberia Elite kulaklıklarını buldum. Creative'nin fiyatı 295 Tl Siberia Elite'nin fiyatı ise 589 Tl. Amazon'dan almayacağım. Siberia Elite'i ayrıca telefon için de kullanacağım ama genel olarak bilgisayarda kullanacağım. Oyun ve müzik dinlemek için kullanacağım. Şu an sadece rahatlığına ve ses kalitesine bakıyorum. Diğer özelliklerini biliyorum. Önerilerinizi beklerim.

TT eSports shock one 5+1 Gaming tavsiye ederim. Arkadaşım kullanıyor, deneme şansını yakaladım. F/P ürünü 500 Tl.

Ses kalitesine bakıyorsan oyuncu kulaklığı almamalısın bence. Ayrıca kablolu kulakların tepki süreleri daha kısa olduğundan, oyun için kablosuz tavsiye etmiyorum. Sanırım 600 lira bir bütçen bulunuyor.
Tavsiye edebileceğim kulaklıklar şunlar:
Telefonla kullanılabilen ve On-Ear olduğundan dışarda rahatça kullanabileceğin kulaklıklar:
Sennheiser Urbanite Mikrofonlu iPhone Kulaklığı (Siyah)
Sennheiser Momentum On-Ear Samba Mikrofonlu Kulaküstü Kulaklık (Yeşil, Sarı)
Ev kullanımı için daha uygun Over-Ear kulaklıklar:
Audio-Technica ATH-A700x ART Monitor Kulaklık (Siyah Mavi)
Bu arada eğer imkanınız varsa kulaklığı yurt dışından almanızı tavsiye ederim. Yurt dışından alırsanız biraz daha ucuza gelecektir ve Türkiye'dekinden çok daha fazla seçeneğiniz olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kalitesine bakıyorsan oyuncu kulaklığı almamalısın bence. Ayrıca kablolu kulakların tepki süreleri daha kısa olduğundan, oyun için kablosuz tavsiye etmiyorum. Sanırım 600 lira bir bütçen bulunuyor.
Tavsiye edebileceğim kulaklıklar şunlar:
Telefonla kullanılabilen ve On-Ear olduğundan dışarda rahatça kullanabileceğin kulaklıklar:
Sennheiser Urbanite Mikrofonlu iPhone Kulaklığı (Siyah)
Sennheiser Momentum On-Ear Samba Mikrofonlu Kulaküstü Kulaklık (Yeşil, Sarı)
Ev kullanımı için daha uygun Over-Ear kulaklıklar:
Audio-Technica ATH-A700x ART Monitor Kulaklık (Siyah Mavi)
Bu arada eğer imkanınız varsa kulaklığı yurt dışından almanızı tavsiye ederim. Yurt dışından alırsanız biraz daha ucuza gelecektir ve Türkiye'dekinden çok daha fazla seçeneğiniz olacaktır.
Bütçem tam olarak belli değil şu an. Fakat aradığım kulaklığı bilgisayar için kullanacağım. Hem bilgisayar hem telefonda kullanabilirsem fark etmez. Ses yalıtımı olursa daha da iyi olur.

Hem oyun hem de müzik dinlemek için kullanacağım. Kulaklığın mikrofonu da olmalı. Müzik kalitesinin çok iyi olmasına gerek yok fakat Logitech G230'dan iyi olmalı. Mağazada denediğimde kısık ve kötü bir ses almıştım. Olabilirse aşağıdaki kulaklıktan biraz daha iyi olsun.
PHILIPS SHP1900/10 HİFİ KULAKLIK
Yaklaşık 2 yıldır bu kulaklığı kullanıyorum fakat bilgisayar için kullanmadım. Şu an telefon ve elektronik piyano için kullanıyorum.

Son düzenleme:
On-Ear olarak önerdiklerimi telefonda da bilgisayarda da kullanabilirsiniz, ikisinin de mikrofonu var ancak bilgisayarda bu mikrofonu kullanabilmeniz için kablo ayırıcı almanız gerekecek. Ses yalıtımı konusunda ise iki türlü tercih yapabilirsiniz. Pasif ve aktif ses yalıtımlı kulaklıklar bulunmakta. Aktif yalıtım kulağınıza kulaklıktan gelmesi gerekenden başka bir ses daha vererek daha başarılı bir yalıtım sağlarken pasif yalıtım sadece kulaklığın izolasyonundan ibarettir. Bu önerdiğim On-Ear kulaklıklar da ses yalıtımında çok kötü değillerdir. Ayrıca mikrofonsuz bir kulaklık alıp yanına mikrofon da alabilirsiniz.

On-Ear olarak önerdiklerimi telefonda da bilgisayarda da kullanabilirsiniz, ikisinin de mikrofonu var ancak bilgisayarda bu mikrofonu kullanabilmeniz için kablo ayırıcı almanız gerekecek. Ses yalıtımı konusunda ise iki türlü tercih yapabilirsiniz. Pasif ve aktif ses yalıtımlı kulaklıklar bulunmakta. Aktif yalıtım kulağınıza kulaklıktan gelmesi gerekenden başka bir ses daha vererek daha başarılı bir yalıtım sağlarken pasif yalıtım sadece kulaklığın izolasyonundan ibarettir. Bu önerdiğim On-Ear kulaklıklar da ses yalıtımında çok kötü değillerdir. Ayrıca mikrofonsuz bir kulaklık alıp yanına mikrofon da alabilirsiniz.
Elimde kablo ayırıcım var. Fakat ne kadar kaliteli olduğunu bilmiyorum.
2ft 1/8" 3.5mm Female to 2 Male Y Splitter Aux Audio Cable PC Headphone Mic Jack
Ayrıca Siberia Elite PHILIPS SHP1900/10 HİFİ KULAKLIK'tan daha iyi bir ses verir mi ?

Verir ancak müzik dinlemek için Siberia Elite tavsiye etmiyorum. Oyuncu kulaklıkları ses konusunda çok başarısız. Aynı fiyata daha kaliteli ses veren kulaklıklar alınabilir.

Verirse sıkıntı yok. Tabi fiyatı dışında sıkıntı yok. Fakat bütçem tam olarak belli olmadığı için 200 Tl civarında bir kulaklık tavsiye edebilir misiniz ? Kablosuz olmasına gerek yok. Snopy'nin 56 Tl' lik kablosuz kulaklığını alırım iş biter. ;)

Shure SRH 750 DJ-E Profesyonel DJ Kulaklıkları
Shure SRH 550-E DJ Profesyonel DJ Kulaklıkları
Sennheiser HD 429 Kulaküstü Kulaklık (Siyah)
Sennheiser HD 202-II Kulaklık
Marshall 4090480 Marshall Major Control Talk OE Kulaküstü Kulaklık Beyaz
Sennheiser HD 219 Kulaküstü Kulaklık (Siyah)
Philips SHL3565BK Kulaküstü Kulaklık / Siyah
İlk ikisi Bass yönünden ağırdır, diğerleri biraz dengelidir. Ses yalıtımı konusunda DJ kulaklıklarını bilmesem de diğerleri idare eder ve ev kullanımı için daha uygun. Telefonla kullanım için son 3 ürün daha iyi bir tercih olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı