Kablonet İzmir internet kesintisi!

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, dün gece saat 23.00 civarlarında gidip hala gelmeyen interneti sizlerle de paylaşmak istedim. 2021 yılında bir internet kesintisinin yaklaşık 10 saat süre verilip 10 saat sonra güncellemeyle bir 10 saat daha olmayacağının bildirilmesi tam bir şaka gibi! En ihtiyacımızın olduğu anda internetin sözde onlardan kaynaklı olmayan sebepten gitmesi ve çok yavaş bir şekilde düzeltilmeye çalışılması bana anlamlı gelmiyor. Sözleşmeyi yaparken onlarca belgeyi tek tek imzalat, aylık yüz lirayı aşkın para al ama bir arızayı tamir için 20 saat süre tanı... Diyecek bir şey bulamıyorum, aynısını Türk Telekom'da yaşamış ve Superbox almıştık sonrasında Superbox´da aynısını yaşayınca Kablonet´e geçmiştik. Türk Telekom arızalı kutu için İzmir´in göbeğindeki yere "7 ayda düzelirse şükredin", Turkcell ise kendi ekiplerinin ölçüm yapıp kurduğu yere "orada hizmet verilmiyor size yanlış bilgi verilmiş" gibi insanı çıldırtacak cümlelerle bizi çileden çıkarmıştı. Zaten onlardan hız konusunda 10Mbps alıyorduk tam düzgün bir internet bulduk hızı da iyi hiç arıza çıkarmıyor derken olana bak...

Merhaba, dün gece saat 23.00 civarlarında gidip hala gelmeyen interneti sizlerle de paylaşmak istedim. 2021 yılında bir internet kesintisinin yaklaşık 10 saat süre verilip 10 saat sonra güncellemeyle bir 10 saat daha olmayacağının bildirilmesi tam bir şaka gibi! En ihtiyacımızın olduğu anda internetin sözde onlardan kaynaklı olmayan sebepten gitmesi ve çok yavaş bir şekilde düzeltilmeye çalışılması bana anlamlı gelmiyor. Sözleşmeyi yaparken onlarca belgeyi tek tek imzalat, aylık yüz lirayı aşkın para al ama bir arızayı tamir için 20 saat süre tanı... Diyecek bir şey bulamıyorum, aynısını Türk Telekom'da yaşamış ve Superbox almıştık sonrasında Superbox´da aynısını yaşayınca Kablonet´e geçmiştik. Türk Telekom arızalı kutu için İzmir´in göbeğindeki yere "7 ayda düzelirse şükredin", Turkcell ise kendi ekiplerinin ölçüm yapıp kurduğu yere "orada hizmet verilmiyor size yanlış bilgi verilmiş" gibi insanı çıldırtacak cümlelerle bizi çileden çıkarmıştı. Zaten onlardan hız konusunda 10Mbps alıyorduk tam düzgün bir internet bulduk hızı da iyi hiç arıza çıkarmıyor derken olana bak...
Selam, ben de aynı kesintiye maruz kaldım. Yaklaşık yarım saat önce internetim geldi.
Öncelikle uzun yıllardır Kablonet kullanıcısıyım. Yaklaşık 6-7 yıl oldu diye tahmin ediyorum.
Bu 6-7 yıllık süreçte 3 ya da 4 kere uzun süreli bu tarz internet kesintisi yaşadım.
Öncelikle Kablonet hız konusunda gayet stabil çalışan ve eski müşterine gayet güzel fiyatlar sunan bir firma.
İnternet kesintilerine gelecek olursak her altyapı zaman zaman arızalar çıkarabilir bazen arızaların onarımının da uzun süre sürmesi normaldir.
Tek tek imzaladığınız sözleşmelerde de olası arızalar hakkında bilgi verildiğini düşünüyorum.
Sonuç olarak benim şahsi fikrim olası ve normal durumlar.
Firmanın kalitesini etkilemeyecek kadar da seyrek yaşanıyor.

Problem yaşanamaz diye sözleşmede bir madde var mı? Elektronik cihazlar var bir sürü, problemin kaynağını bulmak ve müdahale etmek her zaman o kadar kolay olmuyor. O kadar yanlış düşünüyorsunuz ki. Kesilen saat kadar faturada indirim yapmaları gerekiyor onun haricinde yaşanamaz denilecek bir şey yok.

Selam, ben de aynı kesintiye maruz kaldım. Yaklaşık yarım saat önce internetim geldi.
Öncelikle uzun yıllardır Kablonet kullanıcısıyım. Yaklaşık 6-7 yıl oldu diye tahmin ediyorum.
Bu 6-7 yıllık süreçte 3 ya da 4 kere uzun süreli bu tarz internet kesintisi yaşadım.
Öncelikle Kablonet hız konusunda gayet stabil çalışan ve eski müşterine gayet güzel fiyatlar sunan bir firma.
İnternet kesintilerine gelecek olursak her altyapı zaman zaman arızalar çıkarabilir bazen arızaların onarımının da uzun süre sürmesi normaldir.
Tek tek imzaladığınız sözleşmelerde de olası arızalar hakkında bilgi verildiğini düşünüyorum.
Sonuç olarak benim şahsi fikrim olası ve normal durumlar.
Firmanın kalitesini etkilemeyecek kadar da seyrek yaşanıyor.
Aleyküm selam, hala internetim geri gelmedi ve arızalar normal olsa da bu kadar uzun sürmesi bana pek normal gibi gelmiyor. Hizmet kalitesi açısından bu tarz durumlar için önlem almaları gerektiğini düşünüyorum. Bahsettiğimiz firma sonuçta bir mahalle firması veyahut küçük bir şirket değil Türksat´ın alt kuruluşu olan Kablonet. Yakınma sebebim ise son 3 yıldır neredeyse bütün operatörlerde bunu yaşamış olmam ve hiçbirinin acil durum planın olmadığını düşünmeme sebebiyet verecek açıklamalarda bulunmaları.
Problem yaşanamaz diye sözleşmede bir madde var mı? Elektronik cihazlar var bir sürü, problemin kaynağını bulmak ve müdahale etmek her zaman o kadar kolay olmuyor. O kadar yanlış düşünüyorsunuz ki. Kesilen saat kadar faturada indirim yapmaları gerekiyor onun haricinde yaşanamaz denilecek bir şey yok.
Yazımda problem yaşanmaz diye bir şey kullanmadım bahsettiğim şey Kablonet´e özel bir şey de değil. Bahsettiğim şey Türkiye´de bulunan internet sağlayıcıların problemler karşısındaki yavaşlıkları ve kullanıcıya verilen şaka gibi açıklamaları. Bir İSS kendi ekibini gönderip kurulum yapıyor ve 2 yıl sonra "oraya hizmet vermiyoruz yanlış bilgi verilmiş" diyebiliyor, arızalanan kutuyu 10 yıllık müşterisi olmamıza rağmen 7 ay içinde çözülürse şükredin gibi ifadeler kullanıyorsa sorun vardır benim gözümde. Sorunu bulmaları geç olabilir doğru fakat sorun sebebinde "fiber kablo hasarı" diye yazıyor yani sorun belli? Eğer "fiber kablo hasarı" sözü fiber internette kesinti olması anlamındaysa benim yanlış anlamamdan ötürüdür o zaman haklısınız, kusura bakmayın.
Güncelleme: sizden gelen geri dönüşlere istinaden sözleşmeyi okudum ve sözleşmede Türksat´ın arızayı tamir etmekle yükümlü olduğu yazıyor ve ardından ekliyor eğer Türksat bizlere arızanın onlardan kaynaklı olmadığını bildirirse sorumluluk kabul etmiyor diye. Yani kesinti hakkında hiçbir itirazda bulunamayacağım. Tek iyi şey 24 saati geçmesi durumunda o güne ait bedelin faturadan düşülmesi. İzmir´de bazı yerlerde sanırım gelmeye başlamış fakat benim bulunduğum bölgede şuan 15.saatteyiz ve hala gelmedi. İlk yazımdaki agresif tavırlarım ve kendimi haklı çıkarmaya çalışmalarımdan ötürü de herkesten özür diliyorum, son birkaç yılda çok fazla bu konudan mağdur olup ardından Matematik sınavımızdan 1 gün önce böyle uzun soluklu bir kesinti yaşayınca sinirlerime hakim olamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı