Kablonet nasıl?

Kablonet'i beğenmiyorum. Ping değerleri güzel değil. Onun dışında Download'da vaat edileni alırsınız. Ping değerlerini beğenmediğim için tercih etmeyeceğim bir ISS olacaktır.

Neyi güzel değil, eğer Kablonet tercih etmeseniz ne tercih ederdiniz?

Evet yeni yapmaya başlarlarsa veya yeni bitmiş ise birkaç haftaya işleniyor arayın sorun mahallemde vamrı çalışma diye ama olmasa da başvurun.

Nasıl güzel değil ne gibi?

Burada lütfen bilginiz olmadan konuşmayın rica ediyorum her şeyi bilmek zorunda değilsiniz.

Burada lütfen bilginiz olmadan konuşmayın rica ediyorum her şeyi bilmek zorunda değilsiniz.

Konya'da oturan biri ile İstanbul'da oturan kişilerin pingi ne aynı ne de yakın olur fark 10 ms rahat olur her ISS için geçerli istisna ile ISS'den ISS'ye Max 5 ms oynar.

Ben dosya aktarımıda oyunda oynuyorum herkesten daha iyi pingim var bursada oturan ile 9 ms fark var düşünün farklı ISS bir de oda fiber benim de burada ben anlam veremiyorum sizin düşüncenize.

Arkadaş zevkine denemek için başka comnet di sanırım başka internete geçti deneme amaçlı o da iyi ping sergileyince bir fanboyluk geliyor benim kullandığım daha iyi gibilerinden ona dayanarak konuşuyor ben 5 tane firma kullandım ne rezillikler çektim Kablonet'te 1 kere çektim ama oda 5 saatte çözldü.

Ping değerleri aşırı tatlı değil. Eğer ki ADSL-VDSL altyapınız kötü durumda ve Fastpath modunda değilse tercih edebilirsiniz. Stabil olacaktır bu şartlarda. Ancak bir Türk Telekom, Süperonline, Türknet fiber altyapısındaysanız tercihiniz olması pek düzgün bir tercih olmaz. Sağlıklı ve bant genişliği yüksek bir VDSL altyapıdaysanız ve VDSL altyapınız Fastpath modundaysa (ki sizinki fastpath modunda) Kablonet tercih ettiğinizde yurt içi pingleriniz iyi olabilir. Ancak yurt dışı pingleriniz güzel olmayacaktır. Bir de sürekli pinginizin yüksek olduğunu söylediniz. Yüksek ihtimalle hattınızın bant genişliği düşük. Bu yüzden minik bir trafikte pinginiz artıyor. Farklı bir altyapıdan hizmet almanız sizi memnun edebilir. Süperonline altyapınız var ise onu tercih edebilirsiniz. Ya da Türknet altyapınız varsa o da olabilir. Türk Telekom altyapınız pek sağlıklı olmayabilir. Hat değerlerinizi atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim. Ama eğer ki hattınız iyi değilse farklı bir altyapıya yönelin. Mesela işte bu sefer Kablonet düşünülebilir çünkü altyapıları stabil bir İSS.

Her firmayı kullanan arkadaştan bilgimizi aldığımıza göre artık uyuyabiliriz bilgilerde bari düzgün olsa ahh ahhh.

@Patrixcs bir şey de fanboy olmuş arkadaşa lütfen.

Fanboyluk sevmiyorum en iyisi neyse onu kullanırım ben bu yüzden de Kablonet düşünüyorum işte çünkü Türk Telekom nadir yerler hariç iyi hizmet sunamıyor.

1) Burada lütfen bilginiz olmadan konuşmayın rica ediyorum her şeyi bilmek zorunda değilsiniz.
2) Ben dosya aktarımıda oyunda oynuyorum herkesten daha iyi pingim var bursada oturan ile 9 ms fark var düşünün farklı ISS bir de oda fiber benim de burada ben anlam veremiyorum sizin düşüncenize.
1) Şahsi yorumunuzdur saygı duyarım. Ama kendimi bilgisiz olarak görmüyorum. Bu arada teşekkür ederim.

2) Bant genişliği yüksek bir altyapı tercih ettiğiniz için indirme yaparken pinginiz artmıyor. İyi bir VDSL altyapıda bundan etkilenmeyebilir. Aynı şekilde başka bir fiber altyapı da.

3) Comnet'in fanboyluğunu yapmıyorum. Bunu diyebilmeniz için yukarıdaki metinlerimde Comnet'İ övüyor olmam gerekirdi ancak öyle bir söz dizisi bulamazsınız. Diğer firmalardan rezillik çekmenizin sebebi altyapınızın sağlıklı olmamasından kaynaklanabilir. Sonuçta her altyapı iyi olmuyor. Bant genişliği düşük bir VDSL ve Fastpath'in devre dışı olduğu bir altyapıda olağandır önceki firmalardan pişman olmanız. Altyapınız kötüyse diğer firmaları kötülemeniz fazla olası değildir bilirsiniz. Ve farkındaysanız ben sizin fikrinize saygı duydum yukarıda siz beni kötlemeye kalkışmasaydınız bu metinleri yazmayacaktım. İnsanların düşüncelerine saygınız olsun. Ben sizin adınıza bir kötüleme yada size bilgisiz de demedim. Burada insanlar birbirlerinin düşüncelerine saygı gösteriyor. Ben sizinkine saygı gösteriyordum. Ancak siz bana göstermezseniz bundan sonra karşılıklı olmayacaktır. İyi günler.
Fanboyluk sevmiyorum en iyisi neyse onu kullanırım ben bu yüzden de Kablonet düşünüyorum işte çünkü Türk Telekom nadir yerler hariç iyi hizmet sunamıyor.
Siz bilirsiniz. Ben size söyleyeceğimi söyledim değerli hocam. Bilgilendirdim elbette karar sizin.
Umarım memnun kalırsınız.

Altyapım sağlıklı değil? Ne kadar kötü altyapım var doğru ondan yüksek hız destekliyor belli etmeyin bu kadar bilgisizliğinizi.

Yani Kablonet olmazsa TurkNet düşünüyorum. Hepimiz kalırız inşallah.

Yani Kablonet olmazsa TurkNet düşünüyorum. Hepimiz kalırız inşallah.

En mantıklısı bu olacaktır böyle başka markalar kullanıyorlar bazıları oda fena olamayınca en iyi benim internet havalarına giriyorlar 7 senelik kullanıcısı olarak memnunum başka söze gerek yok.

Altyapım sağlıklı değil? Ne kadar kötü altyapım var doğru ondan yüksek hız destekliyor belli etmeyin bu kadar bilgisizliğinizi.Eki Görüntüle 835337
Siz bu altyapıda pinginizin düşük olmadığını görüyor iseniz zaten altyapınız iyi durumda değildir. Fastpath olmayabilir. Ki bu arada altyapı sorgulamaların ADSL-VDSL altyapılarda tam doğruluk göstermediğini de bilirdiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…