Kablonet vadettiği hızı sağlamayan internet servisi

sabaholmadan

Centipat
Daha fazla  
Kablonet kullanıyorum 100 Mbps'lik paket fakat bazen 40 bazen 20 bazen 75 hız alıyorum, oyunlarda ping acayip yüksek. Bununla ilgili ne yapabilirim, cayma bedeli olmadan iptal edebilir miyim? 1000 kere aradım, düzeltmiyorlar.

Kablonet kullanıyorum 100 Mbps'lik paket fakat bazen 40 bazen 20 bazen 75 hız alıyorum, oyunlarda ping acayip yüksek. Bununla ilgili ne yapabilirim, cayma bedeli olmadan iptal edebilir miyim? 1000 kere aradım, düzeltmiyorlar.

Evet söylenen hız verilmiyorsa cayma bedeli olmadan iptal edebiliyorsunuz ama şöyle de bir şey var söylenen hız zaten her zaman verilmez çevrendeki kullanıma bağlı olarak 60'a da 70'e de düşebilir ama evet eğer ki 20 gibi çok düşük seviyelere düşüp ping değerleri çok fazlaysa zaten bir sıkıntı var demektir.

İnternet servis sağlayıcılarının hepsi aynı numarayı yapıyor, belirli bir hızı alabiliyorsunuz diye sonuna kadar kullanabileceğiniz algısı oluşturuluyor. Oysaki altyapının belirli bir sınırı var, özellikle yoğun saatlerde herkes yüklenince kimse paketindeki hızı alamıyor.

Küçük bir örnek TurkNet, aslında altyapınız ne kadar destekliyorsa sonuna kadar veriyoruz diyor ama zaten en gerekli zamanlarda altyapı tıkanıyor, herkes 25 30Mbit'e mahkum kalıyor. Basit bir pazarlama taktiği.

Evet söylenen hız verilmiyorsa cayma bedeli olmadan iptal edebiliyorsunuz ama şöyle de bir şey var söylenen hız zaten her zaman verilmez çevrendeki kullanıma bağlı olarak 60'a da 70'e de düşebilir ama evet eğer ki 20 gibi çok düşük seviyelere düşüp ping değerleri çok fazlaysa zaten bir sıkıntı var demektir.

Hocam nereye başvurmam gerek iptal etmem için? Kablonet'i aradığım vakit cayma bedeliniz var, ödemek zorundasınız vs. diyorlar.

Geri
Yukarı