Kablosuz bağdaştırıcı ve erişim noktası internet kopma sorunu

Delentoro

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarımda belirli aralıklarla internet kopma sorunu yaşamaktayım. İnternet koptuğu zaman sorunları gider yaptığımda "kablosuz bağdaştırıcı ve erişim noktası sorunu" buluyor ve bunu düzeltiyor. Kopma sık sık meydana geliyor ve kopma süresi kısa sürüyor, sorunları giderdiğimde internet erişimi normale dönüyor.
İnternet bağlantım normalken resimde görüldüğü gibi 2 farklı bağdaştırıcının bağlantı kurduğunu gördüm. İnternet koptuğu zaman aynı yere baktığımda yerel ağ bağlantısı 2'nin yok olduğunu, sorunlar giderildiğinde geri döndüğünü fark ettim, bu arada Intel Wi-Fi bağlantısında herhangi bir değişiklik olmadı.
Aygıt yöneticisinde ise diğer resimde görüldüğü gibi 3 farklı ağ bağdaştırıcı gözüküyor. Çözüm için yardımlarınızı bekliyorum, sık sık kopan internet maalesef can sıkıcı bir hal almaya başladı.

SS1.png

SS2.png

ilk önce operatorünüz kim bende fotolar gözükmüyo koymuşsun ama bende aynı sorunu yaşadım müşteri hizmetlerini arayıp söyleyebilirsin güncelleme yapılır ama sorun yine düzelmez ise tekrar arayın size 24 saat içinde yetkili bir ekip göndermek zorundalar

ilk önce operatorünüz kim bende fotolar gözükmüyo koymuşsun ama bende aynı sorunu yaşadım müşteri hizmetlerini arayıp söyleyebilirsin güncelleme yapılır ama sorun yine düzelmez ise tekrar arayın size 24 saat içinde yetkili bir ekip göndermek zorundalar

Türk Telekom'u aradığımda sistemde kesilme gözükmüyor dediler, ayrıca telefonumda ve televizyonda internet kesilmiyor sadece bilgisayarda kesiliyor, bu yüzden sorunun bilgisayarda ya da modemde olduğunu düşünüyorum.

Türk Telekom'u aradığımda sistemde kesilme gözükmüyor dediler, ayrıca telefonumda ve televizyonda internet kesilmiyor sadece bilgisayarda kesiliyor, bu yüzden sorunun bilgisayarda ya da modemde olduğunu düşünüyorum.
merhaba internet hız testi yapın lütfen bana söyleyin zaten müşteri hizmetleri göremez sistemdeki kesilmeyi ancak modem gittiğinde görür onlar zaten yada şundanda kaynaklanıyor olabilir mesela arkada bişey indiriyorsa yada indirmediğin farzetsek girdiğinz oyun veya siteden de kaynaklı olabilir fazla yükleme yapan oyuna girdiğinizde kesinti olması zaten görülür bişey bi dediğim gibi test yapın sorun düzelmez ise tekrar arayın müşteri hizmetlerini bu sorun çözülmedi diyin onlar zaten sizi güvenlik sorularından geçirdikten sonra size 24 saat içinde gelmesi zorunlu olan yetkili göndermek zorundalar

Bu gece aradığımda garip bir şekilde yanıt alamadım müşteri hizmetlerinden, kimse açmadı, hatta direkt meşgule attı sabit internet seçeneğini seçtiğimde ard arda 2 defa, ben de yarın tekrar denemeye karar verdim. Yarın sabah tekrar ulaşmayı deneyeceğim, gelişmeleri güncel olarak bildiririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı