Kablosuz ile kablolu arasındaki fark

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 senedir interneti modemden kasaya bağladığım CAT6 kablosu ile kullanıyordum. Bazı sıkıntılardan dolayı kasayı sürekli kendi odama kendi odamdan yatak odasına taşımak zorunda kaldığım için 80 TL'ye Wireless adaptör aldım Wi-Fi sağlayıcı. Mesela normalde bir şey indirirken 4 Mbps indirirken şu anda 1.5 Mbps'yi geçmiyor ayrıca modem uzakta değil adaptör ile arasında sadece 10-20 cm mesafe var. Bunu nasıl çözebilirim?

Altyapım en fazla 14 Mbps destekliyor. Bu hızı WI-FI ile alabiliyorum. Yüksek internet hızlarında durum nedir tam olarak bilmiyorum.

Modemin konumlandırmasını daha yüksek performans verecek şekilde ayarlayabilirsin. 2.4GHz'yi 40MHz band genişliğine alarak bir nebze artış sağlayabilirsin.

Modemin konumlandırmasını daha yüksek performans verecek şekilde ayarlayabilirsin. 2.4GHz'yi 40MHz band genişliğine alarak bir nebze artış sağlayabilirsin.

Hocam modem zaten kasanın üzerinde duruyor şu an adaptör ise PC'nin üstündeki USB girişine takılı yanı ikisinin mesafesi 10 cm en fazla. 2.4Hz'yi 40MHz olarak nasıl ayarlıyoruz?

Hocam modem zaten kasanın üzerinde duruyor şu an adaptör ise PC'nin üstündeki USB girişine takılı yanı ikisinin mesafesi 10 cm en fazla. 2.4Hz'yi 40MHz olarak nasıl ayarlıyoruz?

Modemin kablosuz ayarlarında 20MHz'lik ayarı 40MHz yapıyorduk sonra Windows'tan o aygıt yöneticisinden kablosuz driverini seçip o ayarlardan gelişmiş kısımda bant ayarı olması lazım genelde 802.11 Channel Width for Band 2.4 tarzı şeyler yazar buradan da varsa 40MHz yoksa Auto ya alacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı