Kablosuz modemi kablo aracılığıyla Access Point olarak nasıl kullanırım?

safadoganayss

Hectopat
Sorun başlıkta olduğu gibi, ana modem AirTies AIR5342 modeli, Access Point olarak kullanmak istediğim modem ise ZTE zxhn H108n modeli, denediklerim şunlar:

LAN1 portuna ana modemden gelen Ethernet kablosunu taktım LAN2'deki porttan da bilgisayarıma kablo bağladım internet bilgisayarda sorunsuz çalıştı, DHCP sunucusu kapalı, WAN köprü modunda fakat Wi-Fi bağlandığım zaman internet bağlı olmuyor.

Sorun başlıkta olduğu gibi, ana modem AirTies AIR5342 modeli, Access Point olarak kullanmak istediğim modem ise ZTE zxhn H108n modeli, denediklerim şunlar:

LAN1 portuna ana modemden gelen Ethernet kablosunu taktım LAN2'deki porttan da bilgisayarıma kablo bağladım internet bilgisayarda sorunsuz çalıştı, DHCP sunucusu kapalı, WAN köprü modunda fakat Wi-Fi bağlandığım zaman internet bağlı olmuyor.
Daha önce böyle bir şeyi burada bir arkadaşa bi şey anlatmaya çalışırken yapmıştım. Modemin Wifi modunu köprüye almamıştım diye hatırlıyorum. Kabloyu bağladığımda doğrudan modemin kendi arayüzüne olan erişimi yitirmiştim ve diğer modemin arayüzü aktif hale gelmişti. Fakat iki cihazın wifilarına bağlandığımda internet vardı. Wifi modunu eski haline getirin. Cihazdaki tüm ayarları normalde DSL bağladığınızda nasılsa öyle bırakın, daha sonrasında kabloyu bağlayıp bir deneyin. Wifi'dan bağlantı alabiliyorsanız sorun yoktur.
Hatta videoda şu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2.4 ghz ile 100 mbps aldığını söylemişti benim elimdeki eski modemle. Bende öyle bir şey olmadığını göstermek için böyle bir video çekmiştim. Neyse dediğim gibi, modemi orijinal ayarlarıyla bıraktım. Direkt sıfırlayıp kabloyu taktığımda anında internet bağlantısı gelmişti. Ama modemin kendi arayüzüne bağlantıyı kaybetmiştim. Ana modemin arayüzüne bağlanıyordu otomatik.

Yok hocam olmuyor yine de , arayüz sorununu çözdüm adreslerini değiştirdim fakat sorun aynı wi-fi internet bağlantısı yok diyor ama bilgisayara bağladığım kabloda hala internet var.

Yok hocam olmuyor yine de , arayüz sorununu çözdüm adreslerini değiştirdim fakat sorun aynı wi-fi internet bağlantısı yok diyor ama bilgisayara bağladığım kabloda hala internet var.
Bağlantı yok diyor fakat hiç internete girmeyi denediniz mi? Attığım videoda da fark ettiyseniz wifi ağına bağlandığımda bağlantı yok diyor. Ama Ookla beni bir sunucuya bağlayıp test yapmama izin veriyor. Bu da bağlantı olduğu anlamına geliyor.

Yok hocam denedim girmiyor maalesef.
Bağlantı yok diyor fakat hiç internete girmeyi denediniz mi? Attığım videoda da fark ettiyseniz wifi ağına bağlandığımda bağlantı yok diyor. Ama Ookla beni bir sunucuya bağlayıp test yapmama izin veriyor. Bu da bağlantı olduğu anlamına geliyor.
Hocam dediğiniz gibi oldu internet geldi fakat sadece google'a , speedteste bağlanmama müsaade ediyor . Youtube'a vs. gireceğim zaman internet bağlantısı yok diyor onu nasıl çözebiliriz acaba.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı