Kaç net ile başladınız ve kaç net ile bitirdiniz?

2020 için konuşursak TYT'ye 80 net ile başlayıp 110-115 bandına çıkmıştım, sınavda 104 net geldi; AYT Sayısal'da ise 45 net ile başlayıp 80'e çıkardım, sınavda da 80 yaptım.
Hocam sizden taktik önerisi bekliyorum. Ne yapalım, hangi derslere ne zaman başlayalım vs.

Hocam sizden taktik önerisi bekliyorum. Ne yapalım, hangi derslere ne zaman başlayalım vs.
YKS işini bırakalı 2 yıl olduğundan güncel durumu pek bilmiyorum. Yine de genel olarak çalışma taktiklerini yazabilirim.

Ekim-kasım gibi düzenli olarak TYT denemelerine başlamak lazım. O zamana kadar TYT konuları büyük oranda biterse güzel olur. Benim dilbilgisi, geometri ( konularım tamdı ama pratiğim yoktu ), sosyalin yarısı ve fenden birkaç konu hariç eksiğim yoktu yaz sonunda. O yüzden 80 net ile başladım, matematikte pratiklik kazanınca + 10 ve eksik konuları tamamlarınca da +10 net geldi diyebilirim. Sonrası tamamen pratiğe ve konu tekrarına kalıyor.

Konular için ise bir zaman yok bence, ne kadar erken biterse o kadar iyi olur. Tüm konuları sınavdan bir ay önce bitirmeniz konu açısından bayağı faydalı olur. Son bir ayı da günde 1 TYT 1 AYT ve çok yanlış yapılan konular-MEB kitapları-MEB testleri şeklinde götürmek en iyisi.

Kitap ve kanal tavsiyem ise yok çünkü bayağı süredir bakmıyorum diyebilirim. Yeni sınava giren kişilerden bilgi almanız çok daha iyi olur.

İyi ki yapmışım dediğim şeylere gelirsek bol branş denemesi çözdüğüm için özellikle sosyali ve feni çok rahat yaptım. Ayrıca MEB kitaplarını da son hafta baştan sona çözdüğüm için çok detay olan 2-3 soruyu rahatlıkla yapmıştım AYT'de. Pişmanlığım ise paragraf çalışmaya geç başlamak. Sene içerisinde bayağı yol kat etsem de tam olarak oturtamadım. Eğer yazın başlayıp alışsaydım netlerim çok daha yüksek olacaktı ama sınavda en çok hatayı buradan yaptım.

Ayrıca not olarak buraya yazayım çünkü sene içerisinde onlarca konusu açılıyor. Doping Hafıza ve Raunt'u tavsiye etmem, onun yerine bol kitap alın. Youtube'da her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Hatta 11-12 FKB ve TYT Coğrafya için direkt olarak MEB kitaplarını okumanız bile yeter.

Onun dışında özel olarak sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım ama forumda genel olarak gezinirken yeterince güzel cevaplar olduğu için bir şey ekleme gereği görmüyorum çoğunlukla.

@Camila hocam hangi üniversite hangi bölüm?
ODTÜ EE.
Hocam dershane desteği vesaire aldınız mı? Yoksa Youtube üzerinden filan mı çalıştınız? Netleriniz gerçekten çok iyiymiş.
Dershaneye gittim ama FKB ve sosyal harici bir faydası olduğunu söyleyemem. Matematik için Apotemi fasikülleri, FKB için ise MEB kitaplarından çalıştım. Genelde fizikte falan tam oturtamadığım zamanlarda Youtube'a baktım, onun dışında fazla bakmadım çünkü kitaptan öğrenmek daha kolay geliyordu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı