Kalınan dersin sorumluluk sınavına girme şartı

ahmet arif

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişimm öğrencisi
Merhaba arkadaslar lise 2 öğrencisiyim. 5 dersten kaldim. Karne ortalamam 50'nin ustunde. Bugun matematik sirumluluk sinavi vardi, kalmistim. Ortalamam 44'tu. Hica sinifa geldi isimleri okudu benim isimim yoktu. Hemen e-okulu actim baktim ortalamami mi yukseltmis diye yukseltmemis. Hocaya gosterdim hicam benim de girmem gerkemiyir mu dedim hayir dedi, senin karne ortalaman 50'nin ustunde oldugu icin girmene gerek yok dedi.

Peki ben bu dersin sinavina girmedim bu dersten kaldim, seneye kaldigim sorumluluk sinavi gircek miyim girmeyecek miyim ? Ve de bu sistem yaklasik 1 hafta once gelmis. Ogretmenlerimiz boyle dedi. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende meslek lisesiyim 9. sınıfım.ATP programına girmek için ortalama 55'in üzerinde ve zayıfsız olman gerekiyordu.Benim karne ortalamam 1. dönem 60 - 2. dönem 62'ydi tek kaldığım ders ingilizceydi ve hoca girmen lazım yoksa ATP giremezsın diyordu bende korktum ve dilekçe verip sınava girdim benimde telafi sınavlarında ismim yoktu sonradan öğrendimki girmem gerekmiyormuş hoca yanlış bilgi vermiş boşuna ortalamam düştü bence sende korkma girme boşuna sınava.İyi günler :)

Yeni olayı galiba sizin okul anlatmamış hani bazen düşüreceğini bile bile katılma diye seçenek hakkı verdiler sınava girebilmek için müdür yardımcısından form doldurmalısın. (Tabi şartı ana ortalaman 50 üzeri olmamalı)

Dostum Bende Meslek Lisesindeyim 2 Dersten Kaldım. Matematik ' den kalmıştım. Hoca geldi Okudu kimin gireceğini , içlerinde ben yoktum. Hemen Hocaya sordum. Dediki Birinci Dönemle İkinci Dönemin Ortalaması 50'yi geçerse telafi sınavlarına girmene gerek yok dedi. :)

Yeni çıkan bir şey bu. Karne ortalaman(1. ve 2. dönem ortalaman) 50 nin üstündeyse telafi sınavlarına girmen gerekmez. Sadece dil ve anlatım dersine girmen zorunlu. O da iki dönemin ortalaması (dil ve anlatım dersinin) 50 nin altındaysa zorunlu. Diğer derslerde kalsan da sınava girme zorunluluğun yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı